Google Chrome Loom Eklentisi ile Tarayıcıdan Video Kaydetme

google-chrome-loom-eklentisi-ile-tarayicidan-video-kaydetmeWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Teknoloji Haberleri kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Chrome Loom eklentisi ile web tarayıcı üzerinden video kaydetme ile ilgili olacak.

Bildiğiniz üzere günümüz etkileşim çağı. Tanıdığımız veya tanımadığımız pek çok insan ile gün içerisinde iletişime geçiyoruz. Ve en etkili iletişim tabi ki ses ve görüntünün aynı anda olduğu iletişim modelidir.

Ses ve görüntü aynı anda bir arada olduğunda da buna videolu iletişim diyebiliriz. İnsanlarla bu şekilde iletişim kurmak için genelde çeşitli videolar kaydederiz. Genellikle bu videolar eğitim Devamını Oku

WordPress Yorum Taşıma

wordpress-yorum-tasimaWebisyo’dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise WordPress yorum taşıma ile ilgili olacak.

Bildiğiniz üzere WordPress, şuan için en yaygın şekilde kullanılan CMS (içerik yönetim sistemi)’dir.

İnternet aleminde gezinirken ziyaret ettiğiniz sitelerin çoğunluğu WordPress tabanlıdır. Tabi ki WordPress gibi daha pek çok CMS yazılımı vardır.

Örneğin bir kaç sene önce yine istediğiniz tarzda siteler oluşturabilmeye olanak sağlayan Joomla, WordPress’ den daha yaygın durumdaydı. Ancak yetersiz destek vs özellikle yaşanan güvenlik Devamını Oku

Alan Adı İle Mail Alma: Yandex Üzerinden Özel Uzantılı Mail Adresi Alma ?

alan-adi-ile-yandex-mail-almaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise Yandex üzerinden alan adı ile mail alma ile ilgili olacak.

Daha doğrusu sadece alan adı ile mail kullanımı da diyebiliriz. Yani yalnızca alan adınız var ve alan adı uzantılı mail adresi almak istiyorsunuz diyelim. İşte bu işlemi oldukça basit adımlarda yapmayı öğreneceğiz.

Aslında ben son zamanlarda yoğun bir şekilde mail kullanmaya başladım. Bundan 7-8 sene öncede kullanıyordum ancak mail kullanımı o yıllarda bu kadar yaygın değildi. Ancak günümüzde Devamını Oku

Blacklist Nasıl Kontrol Edilir ? Blacklist Kontrol Siteleri!

blacklist-nasil-kontrol-edilirWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Güvenlik kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise mail sunucu ip adresi için blacklist nasıl kontrol edilir ile ilgili olacak.

Elektronik posta gönderimi oldukça yayınlaşan bir iletişim aracı haline geldi. Günümüzde kullanabileceğimiz yani mail gönderimi yapabileceğimiz ücretli ve ücretsiz pek çok posta uygulaması, seçeneği var.

Aslında son kullanıcılar mail gönderimi yaparken yalnızca mail içeriği yazıp maili gönderecekleri kişiyi ekledikten sonra maillerini gönderiyorlar. Mail göndermek oldukça basit bir işlem olsa da Devamını Oku