Camtasia Studio 9 Crack Nasıl Yapılır ? Camtasia 9 Full Yapma

camtasia-studio-9-full-crack-yapmaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Bilgisayar kategorimize yazıyoruz. Makale konumuz ise en popüler ekran kaydetme programlarından biri olan Camtasia tam sürüm yapma yani full yapma ile ilgili olacak. Ekran kaydetme yani ekran videosu çekme programlarından kuşkusuz en iyilerden biri.

Hatta bu makalenin aşağıda bulunan videolu anlatımını da Camtasia programı ile çektik. Oldukça kullanışlı basit ama etkili bir program. Ekran videoları kaydetmenin yanında kaydettiğiniz videolara çeşitli efektler verebileceğiniz ve kesip biçip düzenleyebileceğiniz harika bir program. Daha önce Camtasia 8 kullanıyordum ve daha sonra sürüm yükseltmek amaçlı Camtasia 9 a geçiş yaptım.

Tabi ki her zaman ki gibi kaçak şekilde güzelce kurulum yaptım 😀 Her neyse ancak iş Camtasia yı tam sürüm yapmak kısmına gelince neredeyse hiç bir yerde sağlam ve düzgün bir crack dosyası bulamadım. Uzun uğraşlar sonucunda şuan adresini tam hatırlamadığım bir siteden bir dosya buldum ve başarılı şekilde Camtasia programını full sürüm yaptım. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan Camtasia 9 nasıl tam sürüm yapılır hep birlikte öğrenelim.

Camtasia Studio 9 Nasıl Full Yapılır ?

 • Öncelikle buradan yada alternatif link olarak buradan ilgili crack dosyasını indirin.
 • Crack dosyasını klasöre çıkartın. İçerisindeki reg.exe dosyası bize lazım olan dosya.
 • Şimdi Windows kurulu diskimizde bulunan bir gizli klasörde işlem yapacağız. Bu işlem için öncelikle bilgisayarımızdaki gizli dosyaları görünür hale getirmemiz gerekiyor.
 • Gizli dosyaları görünür hale geitmek için; Bilgisayarım’ a çift tıklayın. Sol üstten düzenle daha sonra klasör ve arama seçenekleri – görünüm yolunu takip edin. Burada gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster kısmını seçip uygula ve tamam deyin. Artık gizli klasörler görünür hale gelecektir.
 • Şimdi şu yolu izleyin; Bilgisayar – C – ProgramData – TechSmith – Camtasia Studio 9. Bu yolun içerisine girdiğimizde RegInfo adında bir dosya göreceksiniz. Artık yapmamız gereken az bir işlem kaldı.
 • Yapmanız gereken işlem indirmiş olduğunuz reg dosyası içindeki bilgileri kopyalayarak yukarıdaki dizinde açtığımız RegInfo dosyasının içerisindekileri silerek buraya yapıştırmak. Yani indirdiğiniz crack dosyası içinde çıkan reg isimli dosyayı açın içerisindeki bilgilerin hepsini seçerek kopyalayın ve ProgramData – Techsmith – Camtasia Studio 9 altında bulunan Regınfo dosyasının içindekileri silerek buraya yapıştırın ve kaydedin.
 • Son yapmamız gerekn bir işlem kaldı. Değiştirmiş olduğumuz RegInfo dosyasına sağ tıklayın özellikler deyin ve öznitelikler kısmında salt okunur seçeneğini işaretleyerek uygula ve tamam diyerek çıkın.
 • Artık Camtasia Studio 9 programı full yani tam sürüm oldu.

Önemli Not; Eğer yukarıdaki anlatım size karmaşık geldiyse lütfen sizler için hazırladığımız aşağıdaki makale videomuzu izleyin.

Bu Makaleyi İzle.


Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Camtasia Studio 9 Crack Nasıl Yapılır ? Camtasia 9 Full Yapma” hakkında 9 yorum

 1. merhaba ben ful sürüm yapmadan önce önemli bir edit yaptım sonra devam edeceğim iin projeyi kaydettim
  ama kaydettiğim projeye giremiyorum ‘zaman çizgisi göster’ uyarısı veriyor sürekli! ne yapmam gerekiyor
  (ulaşacağınız e-posta : yengiz6161@gmail.com)

 2. Teşşekürler 2 gündür arıyorum bunu doğru düzgün anlatan görmedim ama senin sayende en sonunda yaptım.

 3. Üstadım belirttiğin işlemleri yaptım youtube shared yaptığımda sıgn youtube uyarısı alıyorum daha sonra buraya tıkladığımda hata veriyor ve işlemi tamamlayamıyorum yardımcı olursan sevinirim iyi .çalışmalar.

  1. Merhaba, Youtube a giriş yapmanızı istiyor sadece. Eğer bu şekilde yapamıyorsanız, Local olarak seçip bilgisayarınıza kaydedin daha sonra Youtube a yükleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*