0xc000005 Hatası Çözümü | Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı !

uygulama-duzgun-olarak-baslatilamadiWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Bugün ki makalemizi Teknik Servis kategorimiz altına ekleyeceğiz. Makale konumuz ise windows güncelleme sonrası çıkan bir hata ile ilgili. Güncelleştirme yükledikten sonra .exe dosyalarının çalışmaması olarak bilinen bu hatanın çözümü için bir kaç yol deneyebilirsiniz.. Windows güncelleştirmeleri çoğu zaman işimize yararken bu makale de anllattığımız üzere bazen hatalara sepep olabiliyor. Eğer güncelleştirme sonrası 0xc000005 veya 0xc000007 gibi hata kodları alıyorsanız aşağıda sunmuş olduğumuz çözüm yollarından birisi mutlaka işinize yarayacaktır.

0xc000005 Hatasının Çözümü Nedir ?

Çözüm 1 = Başlat-Denetim Masası-Programlar ve Özellikler yolunu izleyin. Sol tarafta bulunan menüden Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle seçeneğine tıklayın. Windows başlığı altında bulunan KB2859537 ve KB2872339 kodlu güncelleştirmeleri kaldırın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın..

Çözüm 2 = Bu hatanın sebebi yüklediğiniz güncelleme dosyalarıdır. En son güncelleştirme yüklemelerini kaldırmalısınız. Bunun için Denetim Masası-Programlar-Programlar ve Özellikler menüsünü açın. Sol üst tarafta Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle seçeneğinden en son yüklediğiniz güncellemeleri kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Çözüm 3 = Bilgisayarınızı virüs programı ile taratın. Bulunan tüm virüsleri temizleyip sistemi yeniden başlatın.

Çözüm 4 = Çalıştır komutuna regedit yazarak kayıt defterine gidin. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SysPlant yolunu izleyin. Sysplant altına dword açarak değerini 4 verip bilgisayarı yeniden başlatın.

Çözüm 5 = Çalıştır komutuna cmd yazarak komut satırına geçin. Pencere de sfc/scannow komutunu çalıştırın bittiğinde sistemi yeniden başlatın.

Çözüm 6 = En son çözüm olarak format atmayı deneyebilirsiniz.

“Eğer makaleyi beğendiyseniz bahşiş bırakabilirsiniz. Bunun için makale altındaki reklama 1 kez tıklamanız yeterli. Teşekkür Ederiz..”

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  "Stop C0000221 Unknown Hard Error Systemrootsystem32ntdll.dll" Hatası Çözümü

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

11 thoughts to “0xc000005 Hatası Çözümü | Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı !”

  1. Hocam teşekkürler, ellerinize sağlık. Ben güncellemeleri kapatmak istiyorum. Güncelleme kapatılırsa bir sıkıntı olur mu ve nereden nasıl kapatılım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*