2018 Bitiyor – 2019 Yılında Neler Olacak ?

2018-bitiyor-2019-yilinda-neler-olacakHerkese merhabalar. Bugün 31 Aralık 2018 ve günlerden Pazartesi.

Her akşam ana haberlerde bu şekilde giriş yapıyorlar, çok özeniyordum.

O nedenle bende bu şekilde giriş yapmak istedim. 😀

Evet bugünün öneminin sanırım hepimiz biliyoruz. Tabi ki herkes için önemli bir gün olmayabilir. Herkesin görüşüne saygı duymalıyız.

Yani zevkler ve renkler tartışılmaz ve hepimiz gök kuşağının ayrı renkleriyiz.

Bu nedenle yılbaşı gününün önemi olmadığını düşünen kişilerde olabilir.

Ancak benim için yıllardır önemli bir gün olduğundan ve yılbaşı günleri beni heyecanlandırdığı için seviyorum bu güzel günü.

Peki beni neden mutlu ediyor yılbaşı günleri ? Aslında bu konuda çok fazla derin düşüncelere girmeye gerek yok 🙂

Yani ne bileyim, içimdeki nüansları ortaya çıkarıyor, yeni bir geleceğin parlak adımlarını atıyoruz falan gibi felsefeli ve derin şekilde anlatmaya da gerek yok 😀

Arkadaşlar bugün eski yılın son günü ve yeni yılın ilk gününe en fazla yaklaştığımız gün. Yani bunun benim için bir defterin yeni sayfasına geçmekten farkı yok.

Veya eski bir kıyafeti yenilemek yada kirlenmiş bir eşyanın tozunu almak gibi. Yani bir şeyi sıfırlamak, yenilemek gibi görüyorum.

Tabi ki bir eşyadan daha fazla önem arz ediyor bizim hayatımız için. Eğer 2018 yılında başarısız olduysak, 2019 yılında başarılı olmak için adımlar atmak adına yeni bir umudumuz olabilir.

Veya geçtiğimiz bu yıl beklentileriniz gerçek olmadıysa, beklentilerimizi yenileyebiliriz.

yil-basi-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yada artık hayatımızdaki bazı alışkanlıklarımızı değiştirmek istiyorsak, yeni yıl bunu değiştirmek ve yeni bir sayfa açmak için daha ümitli olabiliriz.

Biz insanlar sürekli umut ederek ayakta durabiliriz. Eğer hayatımızda her şey kötü dahi gidiyorsa bunun düzelmesi için umudumuzun olması gerekir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Işığını Çaldırma! | Hayat Üzerine

Yani düştüyseniz, ayağa kalkmak için bunu istemeniz gerekir. Tüm yıl kötü geçmiş ve hayatınızda olumlu hiç bir şey olmayabilir.

Peki ne yapacaksınız ? Bu şekilde devam etmek zaten sizi üzüyor ? O halde bunu değiştirmek için bir adım atmanız gerekir. İşte bu adım da umut etmek, istemek.

Hani bir söz vardır ya; inanmak, başarmanın yarısıdır diye. İşte burada inanmak, istemek yani umut etmektir. Eğer bir şeylerin değişmesini istiyorsanız önce onu umut edersiniz.

Ve hayatta bazı zamanlar umut etmek, yeniden başlamak için çok uygun zamanlardır. İşte yılbaşı da benim yeni sayfa açacağım gün oluyor.

2019 Yılında Beni Neler Bekliyor ?

Başaramadığım şeyler için yeniden ayağa kalkmam için uygun zaman oluyor. Bu nedenle aslında yılbaşı beni her seferinde tekrar heyecanlandırıyor. Bu yüzden yeni yıl beni mutlu ediyor. 🙂

Evet, kısaca yılbaşının öneminden ve benim için neden önemli olduğundan bahsettikten sonra gelelim 2018 benim için nasıl geçti konusuna.

Ben şuan 26 yaşımdayım ve aslında bu yaşıma kadar çok üzücü, kahrolduğum bir yıl geçirmedim çok şükür.

Tabi ki hayatımda çok üzücü olayların olduğu yıllar da oldu. Ancak iyi veya kötü her olay için Allah’ a sık sık şükür ettiğimden, kötü olayların da beni çok yıpratmasına izin vermedim.

Çünkü sonunda ölüm de olsa her şey insanlar için var ve her şey Allah tan geliyor. Bu şekilde düşündüğümden diğer insanlara göre üzüntümü biraz daha az tutabiliyorum.

Bu nedenle şu 3 günlük dünyada her anımı bir şeyler üreterek, birilerine veya bir şeylere değer katarak, olumlu şekilde ve şükrederek geçirmeye çalışıyorum. 🙂

Bu nedenle az önceki konumuza gelecek olursak 2018 yılı da benim için kendime bilgi kattığım ve bazı projelerimi hayata geçirdiğim bir yıl oldu.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bugün Yaşım 25!

yeniyıl-hos-gelsin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesela adameksik.com projemi hayata geçirdim. Kendileri halı sahaya oyuncu bulma sitesi oluyor 🙂 Ben uzun yıllar hem futbol kulüplerinde hemde halı sahalarda top oynadım.

Ve özellikle halı saha maçlarındaki temel problem, her maç eksik oyuncu olmasıdır. Bu problemden artık sıkılarak ve kendimde direk futbolun içinden gelen biri olarak böyle bir proje başlattım.

Ve daha ilk yıllında 800 üzeri halı saha oyuncusu kayıt oldu. Ve daha henüz reklamlara bile başlamadan oldukça iyi şeyler olmaya başladı.

Durum bu şekilde olunca bende siteye biraz daha yatırım yapmak istedim ve yakın zamanda inşallah yeni ara yüze geçip, reklamlara başlayarak çok daha fazla oyuncuya ulaşmayı düşünüyorum. Umarım her şey güzel olur.

Bunun dışında açık öğretim sonunda bitecek umarım 🙂 Yaklaşık 4-5 yıldır okuduğum Aöf İşletme bölümünü 2 hafta sonra olan son sınavdan sonra bitirmiş olmayı düşünüyorum inşallah 🙂

Sonrasında da hemen askere gidip gelmek 2019 yılından beklentilerim arasında. Tabi askerden gelince de yavaştan evlilik hazırlıklarına başlayabilirim umarım 🙂

Bunlar dışında gerek iş gerekse de özel hayatımla ilgili yapacak olduğum bir kaç ufak şeyler daha var. Yani gördüğünüz gibi 2019 yılında benim için çok önemli şeyler olacak.

Bunlar dışında sürekli spor yaptığım bir yıl daha geride kaldı. Ve 2019 yılında da sürekli spora devam edeceğim.

Yani bir spor salonuna giderek, bisiklet sürerek, doğa yürüyüşü yaparak veya halı sahada maçlar yaparak sporuma devam edeceğim. Spor insanı mutlu eder ve geliştirir.

Tabi bunun dışında kişisel gelişim ile ilgili yazılar okuyabilir veya videolar izleyebilirsiniz. Hatta bu makalenin altına da bir video bırakacağım. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Yeni Yıl, Yeni Hayaller ve Umutlar; Yarın 2016 :)

Bu video Youtube’ da izlemeyi en çok sevdiğim kişilerden biri olan Barış Özcan videosu olacak.

Hem aşağıya bırakacağım videoyu hem de Barış Özcan’ ın diğer videolarını izleyerek belki kendinize bir şeyler katabilirsiniz. 🙂 Belki ayağa kalkmak için bir neden bulursunuz.

Sözlerimin artık sonlarına doğru gelirken, herkese mutlu olacağı bir yıl diliyorum. Kötü haberleri daha az göreceğimiz ve sevdiklerimizin sevgisini sürekli hissedeceğimiz güzel bir yıl diliyorum.

Unutmayın ki bizim en büyük hazinemiz sağlığımızdır. Eğer sağlığınız yerindeyse bu bile sizi mutlu etmeye yeterli bir sebeptir.

Bu yıl dünyanın bizi zorla soktuğu kalıplardan arınıp, gerçek benliğimize kavuşmamızı diliyorum. Herkese mutlu yıllar!

Hepinizi çok seviyorum. Tanısam da, tanımasam da..

Ali YALÇIN – 31 Aralık 2018

Barış Özcan 2019 Yeni Yıl Videosu

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*