2019′ da Mobil İnternet Paylaşımı 9TL Ücretli mi Olacak ?

2019-da-mobil-internet-paylasimi-9tl-ucretli-mi-olacakWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi İnternet kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise mobil internet paylaşımı ücretli mi olacak sorusunun yanıtını vermek üzerine olacak.

Geldiğimiz çağ itibariyle artık teknoloji oldukça önemli bir hale geldi. Ve teknolojinin bize verdiği en büyük nimetlerden biri de internettir.

Artık internet ile saniyeler içerisinde dünyanın diğer bir tarafına bile bağlanabiliyoruz.

İnsan hayatını kolaylaştırma ve bilgiyi dağıtma aracı olarak gördüğüm internetin, kesinlikle düşük ücretlerle veya mümkünse ücretsiz şekilde insanlara verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ki zaten dünyanın gelişmiş ülkelerinin pek çok yerinden internetin ücretsiz olduğunu biliyoruz.

Ancak bizim ülkemizde halen fahiş fiyatlar ile insanlara internet bağlantısı verilmeye çalışılıyor.

Çalışılıyor diyorum çünkü alınan tonlarca paraya rağmen ne yazık ki internet sağlayıcıları kaliteli bir bağlantı sunamıyorlar.

Son günlerde Türk Telekomun 2019 internet ücretlerini herkes gördü. Ve herkes haklı olarak çok pahalı buldu. Ki zaten çok da pahalı fiyatlar sundular.

Bu nedenle 2019 yılında Türk Telekomun ciddi seviyede internet müşterisini kaybedeceğini düşünüyorum.

Turkcell İnternet Paylaşımı Ücreti

Ben evde Turkcell internet kullanıyorum çok şükür diyenleri ise bu kez Turkcell üzdü.

Geçtiğimiz gün Turkcell’ in müşterilerine gönderdiği mesajda, 15 Ocak itibariyle hotspot’ un ücretli olacağını belirtti.

Hotspot yani mobil internet paylaşımı ücretli hale gelecek yani. Bu uygulamanın 15 Ocak 2019 da başlaması bekleniyor.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken şuan sadece bu uygulama faturalı Turkcell müşterileri için geçerli gibi görünüyor.

Eğer faturalı Turkcell müşterisi iseniz 15 Ocak tan itibaren hotspot paylaşımınız 9tl ücretli olacak. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta daha var.

Oda belli bir kotayı geçtikten sonra 9tl internet paylaşım ücreti faturanıza yansıyacak. Bu kota şuan tam kesin olmamakla beraber 2gb olduğu söylentileri var.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  İnternetten Canlı Yayınları Kaydetme

Yani 2gb internet paylaşımına kadar ücretsiz, ancak 2gb kotayı geçen paylaşımlarında 9 lira ek paylaşım ücreti ödeyeceksiniz.

Şuan için diğer operatörlerde yani Türk Telekom ve Vodafone’ da böyle bir uygulama görünmüyor. Ancak yine bu operatörlerinde 2019 yılında aynı uygulamaya geçmesi bekleniyor.

Yani kısaca internet kullanımının daha da yaygınlaştırılıp, ücretinin düşürülmesi gerekirken, bizde internet fiyatları sürekli artıyor ve internet kullanım oranları düşürülüyor gibi bir durum söz konusu. Hayırlısı bakalım.

Son olarak Turkcell’ in bu uygulamayı müşterilerine bildirdiği mesaj aşağıdaki gibidir.

“15 Ocak 2019 itibariyle, Bireysel ve Kurumsal faturalı ses hattı abonelerimiz aylık sadece 9 TL‘ye ek hiçbir işlem yapmadan paketlerindeki/tarifelerindeki interneti yurt içindeki diğer cihazlarıyla veya sevdiklerinin cihazlarıyla paylaşabilirler.”

Yeni yılda mobil internet paylaşım ücreti için verdiğimiz yukarıdaki bilgiler de ufak değişiklikler mutlaka olacaktır.

En iyisi bekleyip görmek. Zaten şunun şurasında ne kaldı canım ?

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*