3 Kulhu 1 Elham Nedir ? 3 Kulhuvallah 1 Elham Duası

3-kulhu-1-elham-duasiWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi uzun zamandır paylaşım yapmadığımız Din Bilgileri kategorimize ekleyeceğiz. Makale konumuz ise aslında hepimizin dini günler de veya din ile ilgili konuların geçtiği ortamlarda duyduğumuz 3 Kulhu 1 Elham üzerine olacak.

3 kulhu 1 elham ne demektir ? Ne anlama gelir ? Ve 3 kulhu 1 elham suresi nedir ? gelin hep birlikte bu soruların cevaplarını inceleyelim.. 3 Kulhu 1 Elham denilen dualar her müslümanın bilmesinin şart olduğu dualardır. Burada kulhu denilen sure aslında İhlas Suresi’dir. Elham denilen sure ise Fatiha suresidir.

Ve hergün bu sureleri okursak bizlere manevi olarak oldukça faydalı olacaktır. Bu makaleyi okuduğunuza göre şimdi sizler için yada bilmeyen arkadaşlarımız için aşağıya İhlas ve Fatiha surelerini yazıyoruz. En azından 1 er kez okumanız sizin yararınıza olacaktır.

3 Kulhuvallah 1 Elham Sureleri Nelerdir ?

İhlas Suresi

Bismillah ir-rahman ir-rahim. Kul hüvallahü ehad allah-üs-samed lem yelid ve lem yûled ve lem ye küllahu küfüven ehad.

Anlamı; Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle. 1- De ki; O Allah bir tektir. 2- Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O’na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir). 3- Doğurmadı ve doğurulmadı. 4- O ‘na bir denk de olmadı.

Fatiha Suresi

Bismillah ir-rahman ir-rahim. elhamdü lillahi rabb-il alemin. er-rahman ir-rahim. malik-i yevm-id-din. iyya kena’büdü ve iyya kenestain. ihtinas-sırat-el mustakim. sırat-ellezine en’amte aleyhim, ğayril mağzubi aleyhim, veled-dâlin.

Anlamı; 1- Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle. 2- Hamd o âlemlerin Rabbi, 3- O Rahmân ve Rahim, 4- O, din gününün maliki Allah’ın. 5- Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti. 6- Hidayet eyle bizi doğru yola, 7- O kendilerine nimet verdiğin mutlu kimselerin yoluna; o gazaba uğramışların ve o sapmışların yoluna değil.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  En Güzel Ayetler | En Güzel Kuran Ayetleri

NOT; 3 Kulhu 1 Elham Duasını Dinlemek ve Okunuşunu Öğrenmek için Buraya tıklayınız.

 

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

12 thoughts to “3 Kulhu 1 Elham Nedir ? 3 Kulhuvallah 1 Elham Duası”

 1. Ben burada 3 kulhuvallah sözünü aradım ama istediğim sonucu elde edemedim.Lütfen 3 kulhuvallah sözlerini de buraya yazın

 2. Bismillâhirrahmânirrahîm

  “Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.” Şuara 180

 3. Oğlum yoğun bakımda yatıyor prametürel bebek lütfen dua edin onun için daha çok küçük ismi Can Eyüp

  1. Merhaba Emine hanım, durumunuza çok üzüldüm.. Ancak Allah büyüktür. Bende sizin için dua edeceğim. Sizlerde dua etmeyi bırakmayın. Emine hanım’ ın yorumunu gören ziyaretçilerimiz de Can Eyüp için dua edebilirse çok seviniriz. İnşallah yakında mutlu günler görürsünüz Emine hanım. Tekrardan acil şifalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*