3ds Max “The Following Configuration Path Do Not Exist” Hatası ve Çözümü !

3ds-max-hatasiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Grafik kategorimiz altında paylaşıyoruz. Makale konumuz ise yine bir 3ds Max hatası ile ilgi olacak.

En son makalemizi yine 3ds Max programı ile ilgili bir hata üzerine yazmıştık. Bu makaleyi de yine 3ds Max üzerine yazmak kısmet oldu. Önceki 3ds Max hatası ile ilgili makalemizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdi tekrar makalemize dönecek olursak arkadaşlar bu sorun 3d Max programını açtığınızda ortaya çıkan bir problem. Following Configuration Path Do Not Exist hatasına ait resmi aşağıda bulabilirsiniz. Eğer sizde aynı hatayı alıyorsanız bunun çözümü zor değil.

 

 

 

 

 

3ds Max The Following Configuration Path Do Not Exist Hatası Veriyor

Aslında bu sorun ile ilgili yaptığımız küçük çaplı araştırma da pek doğru düzgün bir çözüm yolu bulamadık. Türkçe kaynaklarda bu konu ile ilgili hiç kaynak yok diyebiliriz. Yabancı kaynaklarda ise bir kaç yer bu hata ile ilgili paylaşım yapsa da yine elle tutulur bir çözüm yolu bulunmuş değil. Bizde deneme yanılma ile bir yol bulduk. Ve bulduğumuz yöntem ile 3ds Max i açarken hata çıkmıyor artık. Ancak bu yol programın çalışmasını kötü şekilde etkiler mi ? Onu kullanarak görmenizde fayda var. O halde sözü daha fazla uzatmadan çözümü anlatmaya başlayalım. Arkadaşlar 3d Max i açtığınızda bahsettiğimiz hata penceresi çıkıyor ise yapmanız gereken hata veren yola hata veren klasörü oluşturmak.

Yani hatada bakarsanız C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2013\en-US\defaults dizininin altında MAX.vray dosyasını bulamadığı için bu hatayı gösterdiğini söylüyor. Bu yüzden bizim de yapmamız gereken şey C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2013\en-US\defaults dizininin altına MAX.vray isimli dosya oluşturmak. Bunun için dizin yine aynı dizin altında boş bir metin belgesi oluşturun. Metin belgesinin adını MAX yapın ve uzantısını .vray olarak değiştirin. Dosya uzantısı değiştirmek için dosya uzantısı nasıl değiştirilir adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Yine bu makalenin videolu anlatımında bu işlemi nasıl yapacağınızı izleyebilirsiniz. Metin belgesi adını MAX uzantısını .vray yaptıktan sonra 3ds Max programını yeniden açın. Artık hatanın çıkmadığını göreceksiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Online Photoshop Sitesi

Bu Makaleyi Video Olarak İzle.


Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*