403 Forbidden Localhost Hatası Çözümü

403-forbidden-localhost-hatasiWebisyo‘ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün anlatacağımız konu Joomla veya WordPress ile çalışırken başınıza gelebilecek hatalardan birisi.

Geçenlerde yeni bir website çalışması yapacaktım. Başlamak için önce wampserver’ ı indirdim ve kurdum.Daha sonra localhost un çalıştığını görmek için tarayıcımın adres satırına localhost yazdığımda 403 forbidden hatası aldım.

Daha sonra yaptığım ufak çaplı araştırma sonucunda sorunun neredenkaynaklandığını buldum.

Şimdi sizlere bu sorunu nasıl aşacağınızı anlatacağım. Eğer sizlerde bu sorunu yaşıyorsanız aşağıda adım adım verdiğim maddeleri uygulayarak sorundan kurtulabilirsiniz.

Joomla, WordPress 403 Forbidden Hatası Çözümü

  1. 1- Bilgisayarınızda wamp server ın kurulu olduğu yerde bu klasör yolunu bulun ( bende bu şekilde, C:\wamp\alias )
  2. 2- Daha sonra alias klasörü içinde bulunan 3 dosyayı metin düzenleyici ile açın ve verdiğimiz resimde olduğu gibi 3 dosyada da Deny gördüğümüz yere Allow, 127.0.0.1 gördüğümüz yere ise all yazıp kaydedelim
  3. 3- Son işlem olarak wampserver servislerini yeniden başlatalım ( eğer başka local server programı kullanıyorsanız onu yeniden başlatın ) ve tarayıcımızda localhost un geldiğini göreceğiz.

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere..

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bu, büyük olasılıkla sizin aradığınız site değil! Hatası ve Çözümü !

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

One thought to “403 Forbidden Localhost Hatası Çözümü”

  1. alias klasörünü bulamadım mac kullanıyorum programın içindeki klasörlerde mevcut değil alis ancak 4 tane alias sayfası var dün kurduğumda ilkin hata verdi daha sonra wordpress kurulu dizin adıyla hemen girdi bir süre çalıştıktan sonra tekrar çöktü. Neden olduğunu anlayamadım ? Bir fikriniz var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*