Açıköğretim Sınavından Nasıl Geçilir ?

aof-sinavindan-gecmekWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Hayat kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise aöf sınavından geçme ile ilgili olacak. Herkesin hayali üniversite bitirmek. Bunun için lisede kendimizden geçercesine ders çalışıp sınavlara giriyoruz. Ancak bazılarımız bu sınavlarda başarılı olurken bazılarımız iş aramaya başlıyor.

Ancak işbaşı yapan kısım daha sonradan içindeki eğitim aşkına yenik düşerek ben okumalıyım diyor ve hemen bir açıköğretim bürosuna giderek işletme bölümüne kayıt oluyor. (bknz; ben) Evet benimde bir üniversite diplomam olsun diye çıktığımız bu yolda kayıt sonrası kitaplarımızı alıp evde baş başa kalıyoruz.

İşte heyecanlı bölüm tam burada başlıyor. Ben çalışıyorum vaktim yok o değil okulda not alırken bile dersleri zor geçiyordum, şimdi sadece kitaplar var nasıl çalışmalıyım ? ne edeceğim diye düşünüyoruz. Ama korkmayın bende sizler gibi sınavdan nasıl geçerim diye araştırarak kendime bir çalışma yöntemi yaptım ve şuan işletme 3.sınıftayım ve hiç alttan dersim kalmadı. Üstelik bunu haftada 5 gün sabah 9 akşam 7 çalışarak yaptım. Nasıl mı ? gelin şimdi ben nasıl sınavlardan geçiyorum aşağıda inceleyelim.

Açıköğretim Sınavından Geçmek İçin Yapılacaklar

1– Öncelikle karamsar olmayın inanın zor değil.

2– 8 ders aldığınızı var sayarsak sınava son 1,5 ay kala çalışmanız yeterli olacak.

3– Her gün işe gitmeden 1 saat önce kalkıp 1 ünite çalışın. Sakın akşama çalışırım demeyin çalışmayacaksınız. Sonraki güne bırakayım 2 ünite çalışırım derseniz iş çıkmaza girer.

4– 1 kitap bitmeden diğerine geçmeyin. Yani bugün 1 ünite tarih çalışayım yarın 1 ünite iktisad çalışayım olmaz. Sırasıyla bitirerek gidin.

5– Burası çok önemli çalışırken günde 1 ünite sizi zaten zorlamayacak. O yüzden atlayarak gitmeyin harfi harfine hikaye kitabı okurmuş gibi çalışın. Zaten okurken sınavda çıkabilecek yerleri fark edip sarı kaleminizle çizeceksiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bilmeyenlerin Bilmesi Gereken Bir Blog; Mmsrn!

6– Tüm dersler bittikten sonra 4 gün kadar vaktiniz kalması gerekli bu zamanda dersleri ikiye bölün yani 8 ders varsa 4 dersin özetine yani altını çizdiğiniz kısımlara 2 gün kalanına 2 gün çalışın.

7– Artık sınav zamanı sınav günü çalışmak sadece aklınızı karıştırır. Ve sınav yerine kitap veya notlarla gitmeyin iyice aklınız karışır. İşte hepsi bu kadar..

ÖNEMLİ GÜNCELLEME! ( 23.03.2018 )

Arkadaşlar ben bu makaleyi yazdığımda daha ilk sınıftaydım. Ancak şuan son dönemdeyim. Ben ilk 1-2 yılı bu makalede anlattığım şekilde geçtim. Ancak ondan sonraki dönemlerde Karacan nokta atış soruları diye bir şey duydum. Ve gerçekten kitaplara çalışmak için insanın zamanının olması gerekiyor ve iyi çalışmanız gerekiyor.

Ancak zamanım olmamaya başlamasından araştırma yaptıktan sonra belirttiğim gibi Karacan nokta atış sorularını buldum. Deneme amaçlı aldım ve sadece nokta atış soruları kitaplarına ve https://ekampus.anadolu.edu.tr adresindeki çıkmış sınav sorularına çalışarak yüksek notlarla sınavları geçtim.

Ve bu son dönemimde de aynı şekilde geçmeyi düşünüyorum. Makaleyi güncellemek biraz geç geldi aklıma ama kaç kişi okursa iyidir artık diye düşünüyorum. Sonuç olarak aöf den geçmek için Karacan nokta atış sorularına ve https://ekampus.anadolu.edu.tr adresindeki çıkmış sorulara çalışmanız yeterlidir.

Herkese başarılar 🙂

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*