Adobe Photoshop Configuration Error 16 Hatası Çözümü

photoshop-configuration-error-16Webisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Grafik kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise Photoshop error 16 hatası ile ilgili olacak. Bildiğiniz üzere dijital bir çağda yaşıyoruz.

Yani artık her şey dijitalleşti ve gerçek dünyadan bir adım daha uzaklaştık. Peki bu söylediğimin bu makale ile ne ilgisi var ? derseniz tabi ki yok. Şimdi makalemize geri dönelim.

Bilişim dünyası denilince akla ilk olarak tabi ki bilgisayarcılar yani bilgisayar teknisyenleri gelmektedir. Ancak bilgisayar kendi içerisinde daha pek çok dallara ayrılmaktadır. Network, Yazılım, Grafik gibi. Bugün ki makalemize de grafik tasarım işi ile uğraşanların çok fazla kullandıkları bir program olan Adobe Photoshop programı k0nu oldu.

Eğer sisteminiz gerekli gereksinimleri karşılıyor ise kurulumu yada kullanımı sırasında çok hata vermeyen Photoshop programı bazen anlamadığımız şekilde uyarı ve hatalar verebilmektedir.

Photoshop Hatası “Lütfen Ürünü Kaldırın ve Yeniden Yükleyin” Diyor ?

İşte nadir olarak karşınıza çıkabilecek Photoshop hatalarından biride Error 16 hatası. Yukarıdaki başlıkta bu hatanın açıklama kısmında geçen bir cümleyi yazdık. Kafanız karışmasın hala aynı hatadan bahsediyoruz. Aşağıda bu hatanın resmini de görebilirsiniz.

photoshop-error-16

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer Photoshop’ u açmaya çalıştığınızda yukarıdaki hatayı alıyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Bu arada hemen belirtmek gerekir ki her Photoshop sürümü için bu çözüm yöntemi geçerlidir arkadaşlar. Yani bu hatayı Photoshop C3 sürümünde de aldıysanız Cs6 sürümünde de aldıysanız aynı çözüm yolunu uygulayabilirsiniz. Peki Adobe Photoshop error 16 hatası nasıl çözülür ? gelin hep birlikte öğrenelim.

Öncelikle yapmanız gereken açmaya çalıştığınız Photoshop programına sağ tıklayıp özellikler kısmına giriyoruz. Şimdi ise uyumluluk sekmesine gelerek en altta bulunan ayrıcalık düzeyi kısmının altındaki bu programı yönetici olarak çalıştır kısmını işaretleyerek uygula ve tamam diyoruz. Artık yapmamız gereken Photoshop u tekrar açmaya çalışmak. Artık sorun olmadığını göreceksiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Online Photoshop Sitesi

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

8 thoughts to “Adobe Photoshop Configuration Error 16 Hatası Çözümü”

 1. Merhaba çözüm yöntemi çalışıyor ancak bu seferde sürükle bırak kısmı devre dışı kalıyor ona da bir çözümünüz var mı acaba?

  1. Merhaba Deniz, çözümünü yazdığımız makalelerin neredeyse tamamı başımıza geldiği zaman çözüp ondan sonra siteye ekliyoruz. Bu nedenle sanırım şuan yaşadığın problem için çok yardımcı olamayacağız. Ancak 1 tavsiye vermek gerekirse, Photoshop’u kaldırıp tekrar yükledikten sonra tekrar test edebilirsin. Veya yaşadığın problem ile ilgili çözümler bulabilmek için internette araştırma yapabilirsin. Ancak araştırmanı ingilizce kelimeler ile yapmanı tavsiye ederiz. Çünkü bu tarz problemlerin çözümleri genelde yabancı kaynaklı sitelerde bulunuyor. Bol şans.

  1. Merhaba Mustafa, çözüm yöntemi farklı nedenlerden dolayı bazı kişilerde çözüm olmayabiliyor ancak paranızın nasıl ve neden boşa gittiğini anlayamadım ? Makalede para harcanacak bir kısım yok çünkü ? Bu konuda biraz daha bilgi vermenizi rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*