Adsense İtiraz Formu

adsense-itiraz-formuWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Adsense itiraz formu ile ilgili olacak.

Eğer bir gün gerçek hayatta yaptığınız işten kazandığınız para size yetersiz gelirse ek olarak farklı bir iş daha yapmak isteyebilirsiniz.

Ve farklı bir deyince pek çok kişinin aklına internet geliyor. Daha doğrusu internetten para kazanmak geliyor.

Ve internetten para kazanmak isteyenlerin pek çoğunun baş vurduğu yöntem ise bir web sitesi açıp, siteyi belirli bir seviyeye getirip daha sonra sitesine reklam alarak para kazanmak oluyor.

İşte bu makalemize konu olan Adsense itirazı ise buradan başlıyor.

Web sitenizden para kazanmanın en güvenilir ve en fazla para kazanmanızı sağlayacak yolu hiç şüphesiz Adsense reklamları olacaktır.

Adsense’ e başvurmadan önce sitenizde belli sayıda ve kalitede içerik olması ve sitenizin ara yüzünün de iyi olması gerekir.

Ortalama olarak bu şartları sağlayıp Google Adsense başvurusu yaptığınızda başvurunuz belli süre sonra kabul edilir.

Ve Adsense reklam kodlarını sitenizde istediğiniz alanlara yerleştirerek para kazanmaya başlarsınız. Diyelim ki her şey gayet güzel gidiyor, paranızı kazanıyorsunuz.

Adsense Ban İtiraz Formu

Ancak bir sabah Adsense hesabınıza girdiniz ve Adsense’ den banlandığınızı yani Adsense hesabının devre dışı kaldığını gördünüz.

Benim de başıma geldiği için biliyorum, inanın bu oldukça üzücü bir durum.

Üzücü olmasının nedeni ise herhangi bir Adsense politikasına aykırı bir şey yapmadan Adsense’ den banlanmak oluyor.

Arkadaşlar her sistemde olduğu gibi Google Adsense’ inde kendine ait bazı politikaları var.

Ve siz reklamları yayınlamadan önce ve reklamları sitenize eklediğinizde itibaren bu politikaları kabul etmiş olursunuz.

Ve sonradan bu politikalardan birine karşı ihlal edici davranışta bulunursanız Adsense hesabınız haklı olarak banlanır yani Adsense’ den atılırsınız.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Plesk Panel Wordpress Site Yedeği Alma

Bu nedenle Adsense politikalarını oldukça iyi bilmeniz gerekir.

Hemen aşağıdaki bağlantıdan Google Adsense Politikaları sayfasına giderek bu politikaların neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Google Adsense Politikaları

Peki diyelim ki bu politikaların hiç birini ihlal etmediniz. Yani hesabınızın yanlış şekilde devre dışı bırakıldığını düşünüyorsunuz.

O halde Adsense itiraz etme şansınız var. Örnek olarak politika ihlali nasıl sizin bilginiz dışında yani haksız yere olur derseniz hemen bir örnek verelim.

Arkadaşlar web dünyasında aslında pek çok kişi birbirine yardım etmeyi sever. Ve bu nedenle kurulmuş pek çok Webmaster forumu bulunur.

Ancak her yerde olabileceği gibi Web dünyasında da başkalarının başarını çekemeyen ve kendi yapamadı diye başkasının da yapamamasını isteyen kötü niyetli insanlar ne yazık ki varlar.

Bu insanlar sizin site adresinizi paylaştığınız herhangi bir ortamda görüp, sitenize gelip bilinçli şekilde fazlaca Adsense reklamlarınıza tıklayabilir.

Bunların amacı az önce de belirttiğimiz gibi Adsense politikalarını sizin ihlal etmenizi sağlayıp sizi Adsense’ den attırmaktır.

İşte bu veya buna benzer bir durum olduysa veya olduğunuz düşünüyorsanız aşağıda verdiğimiz bağlantıdan Adsense banına itiraz edebilirsiniz.

Adsense politika itiraz formu için hemen aşağıdaki bağlantıya gidin.

Google Adsense İtiraz Formu

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir itiraz formu gelecektir.

adsense-itiraz-etme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki form aracılığıyla Adsense’ e itiraz edebilirsiniz. Form alanlarını doldurun ve itirazınızı iletin.

İtirazınız sonuçlandığında yaklaşık 1 hafta içerisinde sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

Geri dönüş form kısmında e-posta adresi yazan yere yazdığınız posta adresine olacaktır.

Son olarak eğer itirazınız olumlu olursa mutlaka geri dönüş olacaktır. Ancak itiraz olumsuz olursa geri dönüş olmayabilir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Wordpress Tema Nasıl Türkçeleştirilir ?

Bunun dışında itirazınızın kabul edilip edilmediğini öğrenmek için 1 gün arayla Adsense hesabınıza da giriş yapıp hesabınızın açılıp açılmadığını kontrol ederek anlayabilirsiniz. Herkese bol şans 🙂

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*