Adsense Mail Adresi Değiştirme

adsense-mail-adresi-degistirmeWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Adsense hesabı mail adresi değiştirme hakkında olacak.

Eğer bir internet siteniz varsa bundan para kazanmanın en mantıklı ve güzel yolu bir Adsense hesabına başvurmaktır.

Tabi ki Adsense her sitenin başvurusunu kabul etmemektedir. Adsense in hangi siteleri kabul ettiğini ve Adsense den onay almanın yollarını internet üzerindeki pek çok yerden bulabilirsiniz.

Ancak bugün biraz daha önemli bir konuya değineceğiz. Bu konu ise az önce de belirttiğimiz gibi Adsense giriş mailini değiştirme ile ilgili olacak. Adsense e kayıt olurken girdiğiniz mail adresini farklı nedenlerden dolayı değiştirmek isteyebilirsiniz.

Belki ilgili mail başka birinin mail adresidir. Veya Adsense hesabınızı başka birine satmak istemiş olabilirsiniz. Ancak genellikle mail adresi değiştirme işlemi Adsense hesabı satacağımız zaman oluyor.

Adsense Yeni Yönetici Ekleme

Çünkü Adsense hesabımızı alacağımız zaman en çok kullandığımız mail adresimizi giriyoruz. Ve hesabı satacağımız zaman da bu mail adresini vermemek için Adsense de kayıtlı mail adresini değiştirmek istiyoruz.

Adsense hesabını alacak kişinin mail adresini girip kendi mail adresimizi silerek bu işlemi yapabiliriz. Peki bunu nereden ve nasıl yapacağız ? Sözü daha fazla uzatmadan Adsense mail adresi nasıl değiştirilir ve Adsense maili vermeden devretme işlemi nasıl yapılır gelin hep beraber öğrenelim.

Arkadaşlar öncelikle Google Adsense hesabımıza giriş yapalım. Daha sonra sol menüden Hesap – Erişim ve Yetkilendirme menüsüne gelelim.

adsense-hesap-devretme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki Erişim ve Yetkilendirme menüsüne bastığınızda ekranın sağ kısmında aşağıdaki kısım görünecektir.

adsense-yeni-mail-adresi-ekleme

 

Şimdi arkadaşlar neredeyse tüm işlemlerimizi yukarıdaki kısımda yapacağız. Zaten bu ekranı gördüğünüzde neredeyse nasıl Adsense yeni mail ekleme işlemi yapacağınızı anlamışsınızdır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Joomla Admin Paneli Şifresinin Unuttum, Nasıl Öğrenebilirim ?

Öncelikle yukarıda zaten kendi hesabınız görünecek. Ancak değiştirmek istediğiniz adresi hemen Davet Et kısmına yazın ve davet edin. Bu kısımda davet ettiğiniz mail adresine bir onay maili gidecek.

İlgili kişi bu maili onayladığında artık yukarıda gördüğünüz beklemede yazan durum kaldırılır ve bu hesapta aktif olur. Ancak burada dikkat etmeniz gereken yer bu eklediğiniz hesaba da yönetici yetkisi vermenizdir.

Yukarıda gördüğünüz gibi hemen posta hesabının karşısında Yönetici tiki var. Buradaki kutucuğu işaretleyerek yeni hesaba da yönetici yetkisi verirsiniz. Şimdi geldi son işlemi yapmaya.

Yani Adsense eski mail adresini kaldırma işlemini yapmaya. Bunun için yeni eklediğiniz yönetici adresinden Adsense e giriş yapın ve aynı ekrana yani erişim ve yetkilendirme kısmına gelerek kaldırmak istediğiniz hesabın karşısındaki, yukarıda da gördüğünüz gibi x (çarpı) işaretine basın.

Artık yeni eklediğiniz mail adresi ile Adsense hesabınızı yönetebilirsiniz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*