Adsense Site Kaldırma Aktif Değil ?

adsense-site-kaldirma-aktif-degilWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Adsense site kaldırma butonunun aktif olmaması ile ilgili olacak.

Artık bildiğiniz üzere bir web sitesinden para kazanmanın en bilindik ve sağlam yolu siteniz için Adsense almaktır.

Tabi almaktır derken öyle bakkaldan alır gibi hemen alınan bir şey değil Google Adsense.

Üstelik son dönemlerde Adsense almak daha doğrusu Adsense başvurusunun kabul edilmesi oldukça zor hale geldi.

Hatta Adsense durumu iyice zorlaştırdı ve artık Adsense hesabınız olsa bile yeni site eklerken o site için de sanki yeni bir hesap açılıyormuş gibi onaya alıyor.

Yani artık Adsense hesabınıza hemen yeni bir site ekleyip onay alamıyorsunuz. Yeni eklediğiniz site de tıpkı yeni bir Adsense başvurusu gibi bir onay sürecine giriyor.

Adsense Site Kaldıramıyorum!

Adsense i onaylananlar mutlu olurken, Adsense den red yiyenler ise sitelerine çeki düzen verip, yeniden başvuru sürecine giriyor. Tabi ki her zaman problemler site ekleme kısmında değil Adsense den site kaldırma yani silme kısmında da ortaya çıkabiliyor.

Tabi ki pek çok nedenden ötürü siteyi Adsense den kaldırmak isteyebilirsiniz. Ancak en çok tercih edilme nedeni ilgili sitenin farklı birine devredilmiş olmasından olabilir. Geçenler de bir sitemi farklı bir kişiye devrettim.

Ancak Adsense hesabı olmadan vermek istiyordum. Tabi ki ilgili kişi siteyi aldıktan sonra kendisi yeniden Adsense e başvurarak site için Adsense alabilir. Ancak bu işlem öncesinde benim kendi Adsense hesabımdan ilgili domain i Adsense den kaldırmam gerekiyordu.

Adsense den domain kaldırmak adlında oldukça basit bir iş. Öncelikle Adsense hesabınıza girip sol menüden Siteler i seçtiğinizde sağ ekrana zaten siteler geliyor. Artık kaldırmak istediğiniz siteye tıklayıp Kaldır butonuna basmanız yeterli.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bu Site Saldırıya Uğramış Olabilir Hatası Çözümü

Ancak bu kaldır butonunun pasif olduğunu gördüm. Kısa bir araştırmadan sonra problemin nereden kaynaklandığını buldum. Arkadaşlar ilgili site için otomatik reklamların aktif olmasından dolayı buradaki kaldır butonu aktif değil.

Yani öncelikle Reklamlar – Otomatik Reklamlar kısmından kaldırmak istediğiniz sitenize ait otomatik reklamları iptal etmek zorundasınız. Bu işlemi yaptıktan sonra yeniden siteler kısmına gelip ilgili siteyi kaldırmak istediğinizde artık kaldır butonunun aktif olduğunu göreceksiniz. İşte hepsi bu kadar!

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

One thought to “Adsense Site Kaldırma Aktif Değil ?”

  1. Peki otomatik reklamlardan nasıl kaldıracağız ben mi görmedim kaldırma ile ilgili bir buton veya link yok ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*