Android İçin Whatsapp’da Parmak İzi Okuyucusu Özelliği

android-icin-whatsappda-parmak-izi-okuyucusu-ozelligiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Teknoloji Haberleri kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Android telefonlar için Whatsapp parmak izi okuyucu özelliği kullanımı hakkında olacak.

Whatsapp günümüzde insanların birbiriyle iletişim kurarken en çok tercih ettiği iletişim ağlarından bir tanesi.

Karşılıklı iletişimde sesli, görüntülü ve mesajlaşma gibi imkan sunması Whatsapp’ın en çok tercih edilmesini sağlayan özellikler arasında yer alıyor.

Ayrıca uçtan uca şifreli olarak verilen aktarılması da bunların yanında yer alıyor.

Whatsapp son zamanlarda hayata geçirmiş olduğu mavi tik uygulaması ile adeta mesajlaşma uygulamaları arasında çığır açmış durumda.

Whatsapp ın günümüzde çok fazla tercih edilen bir anlık mesajlaşma uygulamasının olmasının temelinde bu gibi temel özellikler varken bunların yanı sıra kullanımı kolay, hızlı, her kullanıcıya hitap ediyor olması gibi özellikler de mevcuttur.

En Popüler Uygulama

Dünyanın en çok tercih edilen uygulaması olan Whatsapp kullanıma sunulduktan sonra sürekli olarak yepyeni özellikler eklenmeye devam etmektedir.

Farklı özellikler ve yeni uygulamalar ile Whatsapp günümüzde bambaşka bir kullanım oranına erişmiş ve milyarlarca insan tarafından indirilerek kullanılmıştır.

Play Store ve App Store gibi uygulama marketlerinde en çok indirilen uygulama olma özelliğini taşıyan Whatsapp günümüzde artık her telefonda bulunan ve anlık olarak mesaj kurulabilen bir uygulama olmuştur.

Tabi Whatsapp’ın bu kadar popüler olmasının temelinde üstüne eklenen farklı özellikler vardır.

Yani piyasaya sürüldüğü günden beri sürekli yepyeni özellikler eklenmesi, kullanıcılar için her zaman güvenli mesajlaşma uygulaması olarak görülmesi bu uygulamayı kullanıcılar nezdinde güvenli kılmıştır.

Kolay kullanım özelliği ve karmaşık olmayan ara yüzü ile Whatsapp gelecekte de yepyeni özellikler sunmaya devam edecek gibi görünüyor.

Whatsapp’da Parmak İzi Özelliği

Whatsapp parmak izi ile giriş yapma özelliği Whatsapp’ da kısa süre içinde yer alacak.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  En Çok Kullanılan Teknolojik Terimler

Bu özellik ile artık kullanıcılar isterlerse mesajlara ve uygulamaya kendilerinden başka birisi giremeyecek.

Bu sayede izinsiz olarak farklı kişilerin telefondaki mesajları okumasının önüne geçilmiş olacak.

Uygulamaya girerken parmak izi ile giriş yapılabiliyor olacaksa da parmak izinin okunmadığı durumlarda ise kullanıcılar ekran kilidi ve pin gibi farklı seçeneklerle de uygulamaya giriş yapabilecek.

Uygulamanın Android versiyonu ve İOS versiyonu iki farklı şekilde entegre edilerek uygulama marketlerinden indirilmeye sunulacak.

Bu yeni özellik ile birlikte uygulamanın güvenliğinin arttırılması amaçlanmaktadır.

Face İD ve Touch İD gibi farklı özellikler ile piyasaya sunulması beklenen yeni Android sürümleri henüz kullanıcılar tarafından test edilmedi.

Pilot olarak uygulamanın denemeleri devam etmektedir. Uygulamanın tam olarak ne zaman piyasaya sürülecek konusunda ise net bir tarih bilinmiyor.

Ancak yapılan açıklamaya göre kısa süre içinde uygulama marketlerde kullanıcıların beğenisine sunulacağı belirtilmektedir.

Uygulamaya bu eklenecek yeni özelliklerin temelde güvenlik seviyesini arttıracağı bilinmektedir.

Bu da uygulamayı çok daha güvenli hale getirecek ve daha fazla kişinin uygulamayı kullanmasını etkileyecek gibi görünüyor.

Uygulama Face İD ve Touch İD gibi özelliklere kavuşması çok uzak değil, yakın gelecekte bu uygulamaları kullanıyor olacağız.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*