Android İçin Yüz Tanıma Kilidi Koyma

android-icin-yuz-tanima-kilidi-koymaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Güvenlik kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Android yüz tanıma kilidi nasıl koyulur hakkında olacak.

Teknoloji pazarının kızıştığı ve günden güne büyümeye devam ettiği neredeyse her gün yeni bir akıllı telefon modelinin piyasaya sürüldüğü bir pazarda teknolojik yeniliklere uygun özel uygulamalar üretilmektedir.

Yeni telefonlarda bütünleşik olarak gelen özellikler eski telefonlarda ise uygulama olarak hizmete sunulmaktadır.

Android in son sürümlerinde de yer alan bu özellik ek olarak uygulamaları indirerek de kullanmanız mümkün hale gelmektedir.

Yüz tanıma kilidi kullanmak telefonunuzu çok daha güvenli hale getireceği gibi kilidi anlık olarak açılmasını da sağlayacaksınız. Telefonu sizin dışında bir kişinin açabilmesi de mümkün olmayacak böylece dosyalarınızı ve özelinizi çok daha rahat şekilde saklayabileceksiniz.

Yüz tanıma uygulamaları ilk piyasaya sürüldüğü dönemlerde pek çok kişinin tepsini çekmiş olsa da günümüzde milyonlar tarafından kullanılıyor.

Akıllı telefon kullanıcıları yüz tanıma özelliğinin ilk piyasaya çıktığı zamanlarda insanların yüz tanıtma sisteminde sorun olduğu gerekçesi ile kullanamadıklarını ileri sürmekteydi.

Ancak yapılan yeni ANDROİD sürüm güncellemesi ile tüm bu sorunlar ortadan kaldırıldı. Artık çok daha hızlı ve akıcı şekilde yüz tanıma özelliği aktif olarak kullanılabiliyor.

Android Yüz Tanıma Kili Koyma

android-yuz-tanima-uygulamasi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kilit koymak için öncelikle yüzünüzü telefona tanıtmanız gerekmektedir. Telefona yüzünüzü tanıttığınızda tuş açma düğmesine bastığınızda telefon hızlıca siz olup olmadığınızı analiz ederek kilidin açılmasını sağlamaktadır.

Yüz tanıma özelliğini devreye sokmak için birkaç işlem ile bu özelliği aktif etmeniz gerekmektedir.

Yüz tanıma özelliğini aktif edebilmeniz için “Ayarlar/ Kişisel/ Güvenlik/Ekran kilidi “bölümünden Yüz kilidini aç bölümüne dokunarak bu alandan yüzünüzü kilit olarak tanıtabilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Ms-Dos Eğitimi | Cmd Komutları ve Kullanımı

Yukarıdaki işlemlerin tümünü güvenli bir şekilde yaptığınızda yüzünüzü telefona tanıtmanız halinde artık yüz kilidini kullanabileceksiniz.

Android Yüz Tanıma Uygulamaları

telefona-yuz-tanima-kilidi-koyma

 

 

 

 

 

 

 

 

Yüz tanıma özelliği eğer sizin telefonunuzda yoksa yada başka bir deyişle, eski bir ANDROİD sürümü kullanıyorsanız uygulama kurarak bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz. ANDROİD cihazınıza koyacağınız yüz yanıma özelliği ile kolay şekilde bu özelliği kullanabilecek ve yüz tanıma özelliğine sahip olacaksınız.

IObit Applock, uygulamasını Play Store üzerinden indirerek uygulamaya ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Uygulama yüz tanıma özelliğini telefonunuza getiriyor. Yüz tanıma özelliği ile telefonunuz çok daha güvenli olmasının yanı sıra yeni çıkan telefonlarda yer alan özellikler artık sizin cebinize de giriyor.

Visidon AppLock, bir diğer yüz tanıma uygulamalarından birisidir. Yüzünüzü tanıma ve telefon kilidinin açılmasını sağlamaktadır. Bu uygulamalar ile kilit açma yönteminizi daha keyifli ve eğlenceli hale getirmek mümkündür.

Telefonlara yüklenilen uygulamalarla yüz tanıtarak şifrenin açılması sağlanmaktadır. Ancak ek olarak bir şifre ile açılış belirlenmelidir, çünkü yüzünüzün tanınmadığı derecede karanlık olan ortamlarda şifre ile açılış mümkün olmaktadır. Bu yüzden her zaman bir ikinci açılış yöntemi olması sizin için daha güvenli olacaktır.

Teknolojinin ve yazılım sektöründe yapılan iyileştirmeler ve gelişmeler neticesinde yeni telefon modellerinin sunulmasının yanı sıra yazılım alanında da oldukça kayda değer geliştirmeler yapılmaktadır.

Yüz tanıma sistemi ve buna benzer kullanıma sunulan sistemler bunlardan sadece bazılarıdır. ANDROİD sürümü ile gelen yepyeni kullanıcı dostu özellikler artık hayatımıza çok daha olumlu yönde etkilemekte, hayatımızı çok daha fazla kolaylaştırmaktadır.

Sizler de hayatınızı kolaylaştırmak ve telefonu kullanırken daha fazla eğlenmek istiyorsanız bu uygulamalar ile eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz. Unutmadan şunu da belirtmeliyim, uygulamalar orijinal ANDROİD de yer alan yüz tanıma sistemi kadar stabil çalışmamaktadır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Eset Arp Önbelleğini Zehirleme Saldırısı Ne Demek ?

Bu yüzden bunu bilerek ve kabul ederek yükleyip deneyin. Bu uygulama sizin için çok önemliyse Orijinal uygulamaları satın alabilirsiniz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*