“Autodesk Component Çalışmayı Durdurdu” Çözümü !

autodesk-component-has-stopped-workingWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Grafik kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise Autocad component çalışmayı durdurdu hatası ile ilgili olacak. Hepimizin bildiği ve özellikle de şuan bu konuyu okuyanların ayrıca kullanmayı da bildiği gibi Autocad oldukça profesyonel bir çizim programıdır. Etrafımızda gördüğümüz eşyaların mesela masa, sandalye gibi sık kullandığımız ve diğer eşyaların üretimden önce çizilerek tasarlanması gerekiyor.

Bu çizimi yapabilen ve bu iş için belkide en çok kullanılan programlardan birisi kesinlikte Autocad diyebiliriz. Bu çizim programını lisanslı olarak alabileceğimiz gibi birde internet üzerinden Autocad indir diyerek illegal yoldan indirmek mümkün 🙂 İnsanlara lisans ücreti çok geldiğinden genelde 2. söylediğimiz seçeneği kullanarak Autocad kullanabilirsiniz. Ancak durum böyle olunca da kurulum sırasında yada kurulum sonrası crack aşamasında hata alabiliyoruz. Bu hatalardan biri de Autocad çalışmayı durdurdu hatası diyebiliriz.

Autodesk Component Has Stopped Working Ne Demek ?

İnternet üzerinden indirmiş olduğumuz Autocad programını cracklemeye çalıştığınızda daha doğrusu crack işlemi bittiğinde ve programı açmaya çalıştığınızda eğer Autodesk çalışmayı durdurdu şeklinde hata alıyorsanız bu hatanın crackleme ile ilgili bir hata olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok kullanıcı bu hatadan kurtulmak için Autocad programını tekrar tekrar kaldırıp kurabiliyor. Yada pek çok başka yolları deneyerek bu hatadan kurtulmak istiyor. Ancak bu hatadan kurtulmak için yapılması gereken oldukça basit. Autocad’ i cracklemeye çalıştığınızda program sisteminizde bazı dosyalar üretmektedir.

Bazen crack işlemi başarılı bir şekilde tamamlansa da bazen el ile müdahale ederek hataları ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bugün anlatmış olduğumuz stopped working yani Autocad çalışmayı durdurdu hatası için ise yapmamız gereken şeyler şu şekilde. Hemen Bilgisayar – C – Program Data yolunu izliyoruz. Program Data klasörü içine girdiğimizde FLEXnet adında bir klasör olduğunu göreceksiniz. Şimdi tek yapmanız gereken şey bu klasörü silmek yada adını değiştirmek. Bu klasörü sildikten sonra Autocad’i yeniden açmaya çalıştığınızda artık hatanın çözülmüş olduğunu göreceksiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  The Installer Has Detected That The Following Programs Are Running Hatası

Bu Makaleyi Video Olarak İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO |

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

7 thoughts to ““Autodesk Component Çalışmayı Durdurdu” Çözümü !”

  1. Şu hatayı düzeltmeyi gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. Öğrenciyim o yüzden crackle falan uğraşıyoruz. Allah razı olsun tekrardan.

    1. Merhaba Bilal, ne yazık ki çözüm önerilerimiz herkes için etkili olmayabiliyor. Bu nedenle farklı çözüm yolları denemelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*