Barkod Sistemleri

barkod-sistemleriBarkod Nedir?

Barkod genel olarak üreticilerin mahsullerin üzerine yapıştırarak, kullanım süresi süresince o mahsule erişimini basitleştiren yegane unsurdur.

Mahsulleri hangi işletmede, hangi ülkede, hangi sektör için üretildiği biçiminde kodlar ve ayrıştırır. B

ir barkod numarası üzerindeki rakamları ayrıştırarak o mahsulün nereden geldiğini ve ne emelle kullanılacağını bilebiliriz.

Bu açıdan baktığımız zaman insanlardaki kimliklerle aynı işlevi sağlamaktadır da diyebilmekteyiz.

Natürel, barkodlar yalnızca üretici tarafında değil tedarik zincirinin tüm dallarında faal olarak kullanılmaktadır.

Bu yazımızda da barkodun ambarlarda nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

Depo Takip Sistemi

Barkod Sistemi Nedir?

Bahsettiğimiz üzere mahsullerin kimliği olarak niteleyebileceğimiz barkodlar sayesinde mahsuller şirketlerin sistemlerine kaydolunabilmektedir.

Bu kadar kolay bir operasyon ise hakikatinde tedarik zinciri süresince stok hakimiyet noktasında pek çok işimizi basitlikle halledebilmemize imkân sağlamaktadır.

Yalnızca barkod okuyucu ve barkod takip sistemi kullanarak stokumuzun sayımını yapabiliriz, giriş çıkış operasyonlarını asıllaştırabilir hatta satış bile yapabiliriz.

Bu sayede ambarlarımızın hakimiyetini bütün zamanlı olarak elimize alabilir ve mahsullerimizin yönetimi mevzusunda sıkı bir otorite kurabiliriz.

Depo Barkod Takip Sistemlerinin Özellikleri

  1. Operasyon süresi:

Barkod okuyucular sayesinde harekâtlarınızı süratli ve emin bir şekilde hakikatleştirebilirsiniz. Teknoloji sayesinde artık kimse operasyonlarını yaparken uzun bekleyişler geçirmek istememekte.

Ambar Barkod Takip sistemleri de sizleri bu noktada tatmin etmektedir.

  1. Kullanıcı Arkadaşı / Kolay Arayüz

Depo Demirbaş Yazılımı Barkod sistemlerinin kullanımı için bile pek çok ticari lüzumluluk ve özellik mevcuttur fakat genelde minik firmalarda kolay ve süratli operasyonlar yapabilen daha çok birkaç misyona endeksli yazılımlar istenmektedir.

Bu sistemler minik şirketlerin zorunluluklarını sağladığı için hem kullanmayacağı özelliğe para vermemek istememek hem de daha seri çalışabilmek ismine sade bir arayüz lüzumları karşılayabilmektedir.

Bu noktada istekleriniz istikametinde size en uygun ambar barkod takip sistemi belirlenmektedir.

  1. Veri Doğruluğu / Hesap Doğruluğu
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Sinema Keyfi Sunan HD Kalite Samsung Televizyonlar

Alanında deneyimli yazılımcılarımız ve sektör bilgisi olan takım dostlarımızla ortak bir şekilde geliştirilen ambar barkod takip yazılımımız sayesinde hiçbir biçimde kusur yapmadan gerek parasal hesaplamalar gerekse stok sayımları sağlayabilirsiniz.

Bu sayede kaçık mahsul tasasından kurtulur ya da adaleye sarihi vermenin önüne geçebilirsiniz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

2 thoughts to “Barkod Sistemleri”

  1. Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Elinizde hazır stok ve depo yönetim sistemi var mı??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*