Bilgisayar Açılışında Ekran Klavyesi Nasıl Kaldırılır ?

Webisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Bilgisayar kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise bilgisayar açılışında ekran klavyesi kapatma ile ilgili olacak.

Günümüzde 7 den 77 ye herkesin bilgisayar ile tanışıklığı vardır. Kimimizin işi direk bilgisayar kimimizin işi ise direk bilgisayar ile olmaktadır. Yani hepimiz bilgisayar kullanmayı belli ölçülerde biliyoruz. Ancak bazen hiç bilmediğimiz özellikleri bilgisayarımızın ayarlarını kurcalarken keşfedebiliyoruz.

Bilgisayar Açılırken Ekran Klavyesi Açılıyor

İşte bu zor keşfedilen özelliklerden biri de Windows açılışta ekran klavyesi özelliği diyebiliriz. Bilgisayarınızı açtığınızda ansızın karşınıza bir ekran geliyorsa bilin ki o ekran klavyesi dir. 😀 Evet bu kötü şakadan sonra gelin açılışta ekran klavyesi nasıl kapatılır onu açıklayalım artık. Arkadaşlar öncelikle söylemem gerekir ki bu sorun genelde kendi kendine ortaya çıkabiliyor. Yani siz hiç bir ayar vs yapmamanıza rağmen yine de bazen bilgisayarımız kendi kendine bir şeyler yapabiliyor.

Eğer sizinde bilgisayar açılışta ekran klavyesini açıyor ise yapmanız gerekenler şöyle. Öncelikle Erişim Kolaylığı Merkezini açmamız gerekiyor. Buraya 2 şekilde ulaşabilirsiniz. Başlat – Denetim Masası – Erişim Kolaylığı – Erişim Kolaylığı Merkezi yolunu takip ederek yada sadece Windows + U kısayolu ile bu bölüme ulaşmanız mümkün. Erişim Kolaylığı ekranını açtıktan sonra buradan Bilgisayarı Faresiz ve Klavyesiz Kullan seçeneğine tıklayın. Son olarak ise açılan ekranda Ekran Klavyesini Kullan seçeneğinin tik işaretini kaldırın ve uygula tamam diyerek kaydedin. Artık açılışta ekran klavyesi gelmeyecek.

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Windows Nt Nedir ?

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*