Bu Sayfadaki Komut Dizisinde Bir Hata Oluştu Çözümü

internet-explorer-komut-dizisi-hatasiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi İnternet kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise özellikle İnternet Explorer tarayıcısında çıkan bir pencere hatası ile ilgili olacak.

Ben bu hatanın internet tarayıcılar da herhangi bir komut çalıştıran sayfalarını açmaya çalışırken karşılaştığımı söyleyebilirim. Ancak sizde başka şekillerde yani herhangi bir online oyun açmaya çalışırken bu hatayı alıyorsanız büyük ihtimal çözümü aynıdır. Aslında internet explorer ı pek fazla kullanan kalmadı ancak bazı siteler yada uygulamalar sadece bu tarayıcı da çalışabiliyor.

Hal böyle olunca da İnternet explorer kullanımı az da olsa devam etmek zorunda kalıyor. Ancak bazen bu tarayıcının artık güncel teknolojiyi kaldıramamasından dolayı hatalar alıyoruz. Bu hatalardan biri de komut dizisinde bir hata oluştu penceresi açılması. Arkadaşlar bu hataya ilişkin örnek bir resmi aşağıda görebilirsiniz.

komut-dizisi-hatasi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer sizde herhangi bir internet sayfası açmaya çalışırken yada açtığınızda karşınıza yukarıdaki gibi bir hata penceresi geliyorsa yapmanız gerekenler basit.

Bu Sayfadaki Komut Dizisinde Bir Hata Oluştu Ne Nemek ?

Bu arada önemle üstünü çizerek söylemeliyim ki bu hatayı internet tarayıcısını kapattıktan sonra yada herhangi bir bilgisayar uygulamasını açtığınızda da alıyor olabilirsiniz. Hepsinin çözümü için lütfen aşağıda vermiş olduğumuz çözüm yolunu izleyin.

Komut dizisi hatasını çözmek için öncelikle İnternet explorer tarayıcısını başlatın. Şimdi Araçlar – İnternet Seçenekleri – Güvenlik – Özel Düzey kısmını takip edin. Bu kısma geldiğinizde açılan pencereyi biraz aşağıya sürükleyin ve komut dosyası yazan kısma kadar indirin.

Şimdi 3 seçeneği değiştireceğiz. Komut dosyası yazan kısmı devre dışı bırak, Java programcıklarının çalıştırılması kısmını devre dışı bırak ve son olarak komut dosyasıyla durum çubuğunun güncelleştirmelerine izin ver kısmını da devre dışı bırak yapın ve kaydedip çıkın. İşte hepsi bu kadar artık tarayıcınızı yada uygulamalarınızı yeniden başlatıp tekrar deneme yapın. Artık komut dizisi hatasının çıkmadığını göreceksiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Filmler Nasıl Reklamsız İzlenir ?

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

3 thoughts to “Bu Sayfadaki Komut Dizisinde Bir Hata Oluştu Çözümü”

  1. çok çok teşekkür ederim bu hata beni çok zorluyordu..sayenizde hallettim. bilgi zenginliğinizin artması dileklerimle..

  2. komut dizi hatasını yukarıdaki şekilde hallettim ama bu sefer de excell çalışmayı durduruyor.çözüm lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*