Bugün Benim Doğum Günüm | Yeni Yaşım: 27

bugun-benim-dogum-gunum-yeni-yasim-27Arkadaşlar herkese merhabalar. Ben Ali. Bu makalemi uzun zamandır güncelle yapmadığım Kişisel Yazılar kategorisine ekliyorum.

Uzun zamandır güncelleme yapmadım çünkü ilgili kategoriye bakarsanız yalnızca kendi hayatımla ilgili önemli şeyleri yazdığım bir kategori.

Yani genelde yeni yıl ve doğum günlerinde makaleler yazıyorum. Ve tabi ki bugün de doğrum günüm ve bir makale daha ekliyorum 🙂

Ben bundan tam 27 yıl önce bugün doğdum. Bu zaman kısa mı yoksa uzun mu bilemiyorum. Ancak derler ya iyisiyle, kötüsüyle şimdiye kadar geldim.

Daha çok yaşlı biri olmasam da hayatla ilgili pek çok şeyi bu yaşıma kadar öğrendim. Mesela hayat hiç kimseye her zaman tek yüzünü göstermez.

Yani hayatta şartları ne olursa olsun hiç kimse her zaman mutlu veya her zaman mutsuz olamaz. Aslında burası çok önemli.

Çünkü pek çoğumuz küçük veya büyük mutsuz zamanlardan geçtiğimizde sanki durum hiç düzelmeyecek imiş gibi davranıyoruz.

Burada demek istediğim kötü zamanlarınızda her şeyin düzeleceğini düşünerek bu durumu hafifletebilirsiniz.

Hatta şöyle söyleyeyim bir şeylerin iyiden kötüye ve kötüden iyiye gitmesi kaçınılmaz ve engellenemez bir durumdur. Yani siz hayatınızı hep kötü yaşamak için zorlasanız bile emin olun bir şeyler siz istemeseniz bile yoluna girecek ve iyi olacaktır.

Yani burada vermek istediğim mesaj her zaman yarın için umutlu olmalıyız. Resme büyük çerçeveden bakmalıyız. Anlık veya geçici karamsarlıkların bizi yenmesine izin vermemeliyiz. Bu nedenle bu durumu fark ettiğimden beri daha enerjik ve mutlu yaşıyorum.

Daha diyorum çünkü zaten çok şükür kendimi bildim bileli hareketli ve pozitif bir yapım var. Bu beni mutlu ediyor. Toplu taşıma araçlarında veya dışarıda herhangi bir yerde insanların yüzde 90 ı mutsuz geziyor.

Ama bazen nadiren de olsa çok pozitif ve neşeli yani bana benzeyen insanlar görüyorum. İnanın hiç tanımadığım insanın o neşesini, hayata bakış açısını ve gözündeki ışığı görünce çok deli mutlu oluyorum 🙂

neseli

 

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Arkadaşımı Ziyaret İçin Ankara' ya Gittim (:

 

 

 

Aslında ne yazık ki mutsuz insanların öyle olmalarının sebebi kendileri. Kendi kendilerini mutsuz etmelerinin pek çok nedeni var. Burada şimdi tek tek açıklayıp doğum günü makalemi mahvetmek istemiyorum 😀

Ama inanın kendileri biraz durup düşünse, nerede yanlış yaptıklarını ve neden mutsuz olduklarını gayet iyi biliyorlar 🙂 Az önce de dediğim gibi bu benim doğum günü makalem. Ve hayatta bu yaşıma kadar tecrübe ettiğim şeylerden de biraz bahsetmek istediğim için az önceki konulara girdim.

Yani hemen iyi ki doğmuşum, dünyayı şereflendirmişim diyerek geçmek istemiyorum 😀 Bunun dışında sağlığımın, gençliğimin kıymetini biliyorum ve ona göre davranıyorum.

En basitinden parkta çocuklarla oynarım, zıplarım, top oynarım, bisiklet sürerim, dağa taşa tırmanırım, şarkı söylerim, yerde yuvarlanırım, hayvanlarla oynarım ve bunlara benzer daha pek çok şey yaparım.

Ve inanın bu saydıklarımın hepsini ölene kadar yapmayı düşünüyorum. Peki bunu neden söyledim ? Şöyle bir bakarsanız bu saydıklarımı bırakın benim yaşımdaki birisinin yapmasını 20 yaşına gelen çoğu insan bile büyüdüm böyle şeyler ayıp yapmamalıyım gibi son derece geri kafalı bir düşünceye sahip olabiliyor.

Zaten büyük insanları yani 35 yaş ve sonrasını hiç söylemiyorum bile. Onlar zaten sokakta koşmaya bile çekiniyor zaten :/ Sevdiğim bir söz var; “hayat zor değil, onu zorlaştıran bizleriz” diye. Ben bu söze çok inanıyorum.

Yani hayatta yapmamız gerekenler basit, mutlu olmak basit, mutlu etmek basit ama maalesef çoğu insan bunu başaramıyor. İşte bu yüzden kendimi bunu başaran nadir insanlardan biri olarak görüyorum.

Ve yakın çevremde kim varsa onlara da hayatlarını özgürce yaşamaları gerektiğini, aman el alem ne der gibi saçma düşüncelerden çıkmalarını tavsiye ediyorum. Size çok basit bir örnek daha verip bu konuyu da kapatacağım.

Gözümüzün önünde bir sürü yaşlı insan var. Onlara bir bakın. Pek çoğunun gözünde pişmanlıklar göreceksiniz. Ve bu pişmanlıkların çoğu da keşke hayatımı başkalarına göre yaşamasaydım pişmanlığıdır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Kitaptan 1 Sayfa Çeviriyoruz, Sayfa 2018!

Yani keşke el alem ne der diye ömrümü çürütmek yerine kendi istediklerimi yapabilseydim. Keşke koşsaydım, gülseydim, bisiklete binseydim. Keşke bir sokak hayvanıyla rahatça oynasaydım, kendi yolda koşsaydım.

Keşke, keşke.. Ancak artık onlar için çok geç. Maalesef zamanlarını tamamladılar. Ancak sen onların ikinci fırsatısın. Yani sen onların keşke demedikleri yerdesin. Bir kez daha düşün ve yaşlanınca keşke dememek için dilediğin gibi yaşa.

Tabi ki burada diğer insanlara zarar vermeden veya rahatsız etmeden yaşamaya dikkat etmeliyiz. Yani boş bir alanda bağırarak şarkı söyleyebilirsin ancak toplu taşıma aracında bağırarak şarkı söylememelisin.

Umarım aradaki farkı anlamışsındır. Yoksa benim yüzümden sakat kalmanı istemem 😀

ali-gibi-ol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi gelelim biraz daha bu taraflara. Arkadaşlar yani diyeceğim o ki hayatta bu yaşıma kadar pek çok olgunluk sahibi oldum.

Tabi ki bunun nedeni başımıza gelen olaylar ve hayatta gördüklerimiz, karşılaştıklarımız. Ancak ben başıma gelen kötü olaylardan da ders almasını bilerek bunu iyiye çevirdim. Önemli olan da bu. Bir de tavsiye vermek istiyorum.

Asla pes etmeyin ( burada bir reklam jingle ı kafanızda dönmüş olabilir ). Yani başarısız olabilirsiniz ama devam edin. Çünkü durmak veya vazgeçmek bize zaten bir şey kazandırmaz. 🙂 Benim de bir projem var belki bilenler vardır.

Adam Eksik ( halı saha oyuncu bulma sitesi ) adında bir projem var. Şuan her şey güzel gidiyor ve bu projemin Türkiye çapında tanıtıp benim bundan sonraki hayatımda işim olacağını düşünüyorum.

Ancak bunun için yüksek miktarda reklam maliyeti, ücreti gerekiyor. Ancak şuan bu ücreti karşılayacak durumum olmadığından pes etmiyorum ? Neden pes edeyim ki ? O yüzden hemen patlamasın yavaş yavaş devam edeyim, mutlaka bir zamanı gelince bir şekilde yatırım buluruz diyorum.

Az önce pes etmeyin derken bundan bahsetmiştim. Bunun dışında hayat gayet güzel gidiyor. Her zaman ki gibi hayallerim var. Ve sabah kalkıp, gece uyuyana kadar o hayallerimle yaşıyorum.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  En Büyük Hobim; Halısaha Maçı Yapmak ! :)

Bahsettiğim gibi o hayallerimden biri ise az önce söylediğim projem. Hayallerinizin olması sizi hayata bağlar. Biraz kişisel gelişim makalesi gibi oldu ama idare edin beni artık 🙂

Geçen yıllarda yazdığım doğum günü makalelerim de hemen Kişisel Yazılar kategorisinde duruyor. Ancak söylediğim gibi bu makale de biraz da hayattan neler öğrendim onlardan da bahsetmek istemiştim.

Bunlar dışında bugün 27. doğum günüm. Mutluyum çünkü sevdiğim kişiler doğum günümü kutluyor, 1-2 hediye de alırım belki, bir de akşama pasta kestik mi benden mutlusu yok 🙂

Bu makaleyi yayınladıktan sonra hazır yan komşu yokken evde biraz duvar tenisi oynayayım 😀

ben

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonrasında evcil hayvanım olan aşağıdaki kedimi severim. Kendisi çok evcil değil daha çok etçil ama olsun. Öyle de seviyoruz 🙂

evcil-kedim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yine baya uzun bir doğum günü makalesi yazdım. Sözlerimin sonuna gelirken, buradan hayatımda olan tüm iyi insanlara teşekkür etmek istiyorum. Çünkü onlar benim yardımcılarım.

Yani bana iyi bir insan olmamda, güzel düşünebilmem de ve herhangi bir başarımda yardımı olan insanlar. Bu hayatta hiç bir şeyi tek başımıza başaramayız. Mutlaka yardım eden birileri vardır ve olmalıdır.

O nedenle benim hayatımda olan kişiler nasıl bana yardım ediyorsa bende elimden geldiği kadar onlara yardım etmeye çalışıyorum. Umarım tüm sevdiklerimle beraber daha nice doğum günleri ve nice güzel günler görürüz.

Bu makaleyi okuduğun için de sana çok teşekkür ederim. İyi ki varsın! Hepinizi seviyorum. 28 de görüşmek üzere.. 🙂

Ali YALÇIN – 26.02.2019 – Salı

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

4 thoughts to “Bugün Benim Doğum Günüm | Yeni Yaşım: 27”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*