Bükülebilen Telefon Modelleri

bukulebilen-telefon-modelleriWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Teknoloji Haberleri kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise bükülebilen cep telefonları hakkında olacak.

Mobil teknolojinin günden güne ilerlemesi ile birlikte yepyeni teknolojileri kullanır olduk.

Hayatımıza yeni giren farklı uygulamalar ile birlikte artık telefonlar da teknolojik anlamda büyük değişim ve gelişim gösterdi.

İlk çıkan telefonlarla günümüz telefonlarını karşılaştırdığımızda arada büyük ve devasa bir farklılığın olduğunu görmek mümkün.

Bükülebilen telefon modelleri günümüzde sıkça kullanılmasa da gelecekte teknolojinin ilerlemesi ile beraber çok daha kararlı donanıma sahip telefon ve ekranların çıkmasıyla günümüz telefonlarının yerini alacak gibi görünüyor.

Samsung, LG, Lenovo, Xiaomi, Huawei gibi pek çok akıllı telefon üretici firmalar bükülebilir ya da katlanabilir diye tabir ettiğimiz ekranların en iyisini üretmek için kıyasıya yarışıyor.

Uluslar arası dijital fuarlar da dahil olmak üzere pek çok farklı alanda ürünlerini yarıştıran firmalar günümüzde en iyisine ulaşmak için çalışıyor.

Telefon markalarının donanımlarına baktığımızda hemen hemen pek çoğunun birbirine benzediğini görmekteyiz.

Çünkü Android cihazlarda belli standartlara uygun üretim yapan firmalar kolay şekilde telefonlarını satıyorlardı.

Fiyat performans özelliklerini uygun tutmaları halinde kolay şekilde tüketiciye erişebilen firmaların yazılım konusunda bir derdi yoktu.

Zira Android altyapısı ile tüketiciler 5 bin liralık üründe de 500 liralık üründe de benzer yazılımları görmekteydi.

Bu da donanım alanında yeterli ürünü ortaya çıkartan firmaları rakiplerine yaklaştırmakta olup fiyat performans ürünü isteyen tüketicileri etkileyebilmenin de bir yoluydu.

Ancak bükülebilir ekran teknolojisi biraz daha farklı.

Yakın gelecekte hayatımıza girecek olan ve sıklıkla kullanılacak olan bükülebilir ekran teknolojisi ile teknoloji bambaşka bir boyuta evrilecek gibi görünüyor.

Katlanabilir Ekranlı Telefon

Telefon ve tabletlerde katlanabilir özelliğe sahip olan telefonlar ve tabletler ile slayt gösterileri ve medya oynatımı daha eğlenceli hale gelecek.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Google Plus Ne Zaman Kapanacak ?

Gösterim zamanında ekranı kolay şekilde açılarak gösterim ve slayt işlemlerini yapmak mümkün olacak.

Pek çok tüketiciyi heyecanlandıran bu katlanabilir ekran teknolojisi kısa zaman içinde hayatımızın bir parçası olacak.

Katlanabilir telefon alanında ilk ürün Royale firmasından geldi. Şirket Flex Pai ismini verdiği katlanabilir ekranlı telefonu tanıttı.

Telefonun katlanmış halinin bir telefon kadar olduğu, ancak açıldığında ise adeta bir tablete dönüştüğünü görenler hayrete düşüyor.

İşte, evinizde, okulda ve hayatın her yerinde kullanımı kolay hem telefon hem de tablet ihtiyacınıza cevap verecek olan bu ürün teknoloji fuarında tanıtıldı.

Telefonun donanım özelliklerine göz attığımızda Snapdragon 855 telefonun içinde konumlandırılmış.

Dünyanın ilk katlanabilir telefon olma özelliğini taşıyan bu özel cihaz pek çok özellik konusunda da rakiplerini geride bırakmaktadır.

Pek çok kişinin ilk kez duyduğu Royale markası bu üretmiş olduğu ilk bükülebilir telefon modeli ile tüketiciler için iyi bir reklam yapmış bulunmakta.

Katlanabilir telefonların gelecekte ne kadar bükülebileceği, nereye doğru ilerleyeceği bilinmez ama şu bir gerçek ki talep olduğu sürece, yeni model telefon çıkar çıkmaz sahip olmak isteyen kitlelerin olduğu sürece bu değişimler ve yenilikler hiç bitmeyecek gibi görünüyor.

Bu değişim ve yenikler yakın gelecekte büyük ölçüde meydana çıkacaktır.

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

2 thoughts to “Bükülebilen Telefon Modelleri”

  1. Bükülebilir yada bir diğer ismiyle katlanabilir telefonlar 2018’de nasıl çentikli telefon moda oldu 2019 ve 2020’de de bunlar moda olacak bence. Hatta Samsung Galaxy Fold modelinin görselleri internete sızdı telefon tam ortadan bükülerek kullanılabiliyor. Plus modellerden sonra bükülebilir modellerin çıkması oldukça iyi oldu artık cebimize sığmaz olmuştu büyük telefonlar.

    1. Merhaba Bilgin, değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Evet bence de sürekli ekranı büyüyen telefonlar için bir çözüm bulunması gerekiyordu ve bükülebilen telefon ekranı özelliği sayesinde bunu çözecekler. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*