Business Accounts Can’t Be Private Instagram Hatası

business-accounts-cant-be-private-instagram-hatasiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi İnternet kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise İnstagram’ da hesabınızı gizli yapmaya çalışırken aldığınız business accounts can’t be private hatası ile ilgili olacak.

Aslında neredeyse hiç bir sosyal medya sitesini kullanmıyorum. Neredeyse diyorum çünkü hesaplarım var ancak yalnızca web sitelerimin tanıtımı amaçlı kullanıyorum.

Herhangi bir kişisel amaçlı kullanmıyorum. Bu nedenle yalnızca sitede paylaştığım içeriklerin linklerini İnstagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal sitelere de atıp çıkış yapıyorum.

Ancak uzun zaman sonra Instagram da hesabımı gizlemem gerekti. Bunun nedeni aslında kişisel hesabım değil de bir projemin Instagram sayfasından bahsediyorum.

Bunun nedeni gelecek takipçilerin profili merak edip, takipçi isteği gönderme sayısının artmasını istememden dolayı oldu. Hemen İnstagram profilimde hesabı nereden gizleyeceğim onu aramaya başladım.

Instagram Gizli Hesap Seçeneği Yok ?

Ancak gizli hesap seçeneği yoktu benim hesabımda yani bir türlü bulamadım. Neyse dedim zaten çok anlamam en iyisi Google dan bakayım dedim. Baktım ve aslında hesap gizleme seçeneğinin benim baktığım yerde olmadı gerektiğini gördüm.

Ancak bende çıkmıyordu. Bu arada mobil uygulama üzerinden bakıyorum. Bir de internet üzerinden aynı yere bakmak istedim ve sonunda hesabı gizleme seçeneğinin internet tarayıcısında İnstagram ı açtığımda aşağıdaki gibi çıktığını gördüm.

Google Chrome dan İnstagram a girip profilinizdeki dişli ayarlar çarkına basın. Daha sonra gizlilik ve güvenlik seçeneğine gelin. Bu ekranda aşağıdaki gibi gizli hesap seçeneğinin olduğunu göreceksiniz.

instagram-gizli-hesap-secenegi-yok

 

Yukarıda gördüğünüz gibi sonunda gizli hesap seçeneğini bulmuştum. Artık onu seçili hala getirip hesabımı gizli hale getirmiş olacağımı düşünüyordum ki maalesef öyle olmadı. Çünkü gizli hesap seçeneğine bastığımda aşağıdaki Business Accounts Can’t Be Private sorununu verdi.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bu Sayfadaki Komut Dizisinde Bir Hata Oluştu Çözümü

business-accounts-cant-be-private-instagram

 

 

 

 

Hiç İnstagram dan anlamayan biri olarak bu sefer de yukarıdaki hatanın nedenini öğrenmeye çalıştım. Şunu gördüm ki Türkçe kaynaklarda nedense bu hatanın çözümünü bulamadım.

Ancak bir kaç yabancı kaynağa baktığımda bu hatanın nedeninin İnstagram hesabımın işletme hesabı olmasından kaynaklandığını gördüm. Zaten aldığımız İngilizce hatada da işletme hesabı gizlenemez diyor.

Bu problemi çözmek için ise öncelikle hesabımızı yeniden kişisel hesaba geçirmeliyiz. Bu seçenek ise mobil İnstagram uygulaması üzerinde mevcut. Hemen mobil uygulamadan İnstagram a girelim.

Profile girdikten sonra ayarlar kısmına gidelim ve ekranı aşağıya sürükleyelim. Aşağıda gördüğünüz gibi işletme ayarları başlığı altında tekrar kişisel hesaba geçiş yap seçeneği bulunuyor. Buradan tekrar kişisel hesaba geçelim.

instagram-kisisel-hesaba-gecis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kişisel hesaba geçiş yaptığınızda Ayarlar ekranında hesap başlığı altında artık aşağıda gördüğünüz gibi gizli hesap seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz.

instagram-hesabi-gizleme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artık yukarıdaki seçeneği aktif ederek İnstagram hesabınızı gizleyebilirsiniz. Yani arkadaşlar özetleyecek olursak, İnstagram işletme hesabı gizlenemez. Hesabınızı gizlemek için kişisel hesaba geçiş yapmalısınız.

Ve kişisel hesaba geçiş yapıp hesabınızı gizleyip yeniden işletme hesabına geçerseniz gizlilikte otomatik olarak kalkmış oluyor. İşte hepsi bu kadar!

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*