Business Class Bilet Fiyatları Ne Kadar ?

business-class-bilet-fiyatlari-ne-kadarWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Hayat kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Business Class bilet fiyatları ne kadar sorusuna yanıt olacak. Uçmak herkesin hayalidir.

Ve bir uçak yolculuğu ile bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ben küçüklükten beri uçağa binmeyi çok istemişimdir.

Çünkü şehirler arası gezmeyi severim. Ve bu gezi sırasında son bir kaç yıl öncesine kadar hep otobüs kullandım.

Ancak beni otobüs tutuyor. Bu problemi yaşayan az sayıda insandan biriyim maalesef.

Uzun otobüs yolculuklarında özellikle de otobüsün orta veya arka kısımlarına denk geldiysem kesinlikle o yolculuk bana zindan olur.

Affedersiniz yolculuk boyunca kusmamak için içimde büyük bir savaş veririm. Şuan da İzmir’ de oturuyorum ve daha öncesinde İstanbul’ da oturduğum için pek çok arkadaşım oradadır.

Bu nedenle onları görmek ve gezmek amaçlı yılda 1 kez İstanbul’ a giderim. Bundan bir kaç yıl öncesine kadar sürekli otobüs kullanırdım.

Ancak bana inanılmaz eziyet olduğu için şöyle bir uçak bileti fiyatlarına bakmak istedim. Aslında o yaşıma kadar uçak bileti fiyatına bakmama nedenim cahillik diyebilirim 😀

Çünkü biz de pek çok insan gibi üst düzey gelire sahip insanlar değiliz. Bu nedenle her yolculukta uçağa binmenin çok masraflı olacağını düşündüğümden hiç araştırma gereği bile duymamıştım.

Ancak daha önce de belirttiğim gibi belli bir zaman sonra uzun otobüs yolculukları gerçekten çok kötü hale geliyor.

Aslında bu kadar kötü olmasının nedeni yine daha önce belirttiğim gibi beni otobüs tutmasıdır.

Otobüsün eğer orta veya arka kısımlarına denk geldiysem hareketten yaklaşık 10 dakika sonra bana bir şeyler olmaya başlıyor ve inanılmaz şekilde mide bulantısı yaşıyorum.

Malum yolun geri kalanı da çok muhteşem geçmiyor 😀 Aslında bunun dışında otobüs yolculuğu çok zaman kaybına ve gereksiz bir yorgunluğa neden oluyor.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Yaygın İngilizce Konuşma Kalıpları ve Deyimler

Yani ben İzmir’ den İstanbul’ a yaklaşık 8 saatte gidiyorum. Ve ben otobüste uyuyamayan bir insanım. Aslında bu konuda diğer insanlar nasıl uyuyabiliyor çok merak ediyorum.

Adamlar bildiğin dik şekilde, oturur pozisyonda uyuyabiliyor 😀 Her neyse efendim konumuza geri dönelim. Otobüs yolculuğu hem zaman kaybı hemde aşırı yorgunluk nedenidir bence.

Yani diyelim ki 2-3 günlüğüne bir yere gideceksiniz. Bunun zaten 1 günü yolda geçiyor. Sonra gideceğiniz yere vardığınızda yol yorgunluğunu atmakta 1 gün sürüyor.

Zaten son günde geri dönüyorsunuz. Ben ne anladım bu işten ? O yüzden artık bundan sonra uçakla seyahat etmem lazımdı.

business-class-bileti-kac-para

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tabi ki pek çok insan gibi hemen ucuz uçak bileti aramaya başladım. Ve yine pek çok insan gibi hava yollarının en ucuz bilet uçuş firması olan Pegasus’ u buldum.

Pegasus için hava yollarının dolmuşu veya belediye otobüsü diyebilirim 😀 Çünkü uçağa bindiğiniz andan itibaren içerisi dolmuş havasını hatırlatıyor 😀

Şaka bir yana hafiften bahsettiğim gibi olsa da çok da kötü değil. En azından uçabiliyor 😀 Tamam, tamam biz devam edelim.

Evet, şu ana kadar tüm uçuşlarımı Pegasus ile yaptım ve oldukça güzeldi hepsi. Özellikle cam kenarını seçtim hep. Ve İzmir’ den İstanbul’ a ortalama 50 dakika da gittim.

Uçak yolculuğu bence inanılmaz bir şey. 1 saat önce İzmir’ de iken 1 saat sonra İstanbul’ da arkadaşlarım ile buluşmuştum bile. Gerçekten keyifliydi. 🙂

Ve size şunu söylemeliyim uygun zaman da uçak bileti alırsanız, otobüs biletinden çok daha ucuza geliyor.

Ben şu ana kadar yaptığım tüm İzmir – İstanbul arası uçuş seferlerini, otobüs fiyatlarından daha ucuza yaptım. Peki bu nasıl oldu ?

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Cuma Namazı Nasıl Kılınır ? Cuma Namazı Kaç Rekattır ?

Arkadaşlar biletimi ya çok öncesinden aldım. Mesela 1 ay öncesinden. Veya biletimi son dakika veya saatlerde aldım.

Bileti erken aldığınızda ucuz olması zaten normal. Yani bunu yazın kazak, kışın tişört almak gibi düşünebilirsiniz.

Ancak son saatlerde alınca uçak biletinin ucuz olmasının nedeni ise şudur. Zaten o uçak uçacak ve kapasitesi örneğin 100 kişi diyelim.

Ve diyelim ki 98 kişi bilet aldı ve uçağın kalkmasına bir kaç saat kaldı. Hemen ilgili firma o boş kalan yerlerde dolsun diye fiyatı aşağı çekiyor.

Böylece son dakika alınan biletler de ucuza geliyor. Bu kadar uçak geçmişi mi anlattım. Gelin şimdi esas konumuza dönelim. Business Class nedir ? Ve Business Class bilet fiyatları nelerdir ?

Business Class Bilet Fiyatı Ne Kadar ?

Arkadaşlar çok fazla detaya girmeye gerek yok. Zaten Cem Yılmaz esprilerinden de Business Class’ ın ne olduğunu duymuşsunuzdur 😀

Business Class genelde çok parası olan insanların, daha özel ikramlarla ve daha geniş ve rahat uçak koltuklarında yolculuk yaptığı yerdir.

Peki biz hayatımız boyunca Business Class’ da gidemeyecek miyiz ? Açıkçası bu kişiden kişiye değişir. Tabi ki de çok zengin olmanıza gerek yok Business Class’ a binmek için.

Ancak fakir olmamalısınız 😀 Şaka bir yana aslında bu tamamen kişiden kişiye değişir.

Bu nedenle sizler için en popüler hava yolu firmalarının Business Class bilet fiyatlarını araştırdım ve aşağıya ekliyorum.

business-class-ucak-fiyatlari

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artık kendiniz bilet fiyatlarına bakarak Business Class’ a binip binemeyeceğinize karar verebilirsiniz.

Arkadaşlar bildiğiniz gibi ülkemizde hizmet veren hava yolları; Türk Hava Yolları, Pegasus, Onu Air ve Aanadolu Jet.

Bu firmalardan yalnızca Türk Hava Yollarının Business Class hizmeti mevcut. Diğer hava yolu firmalarında Business Class yok.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  İngilizce' de Sık Kullanılan Kelimeleri Bulma

Yani iş adamı da, öğrenci de aynı yerde aynı fiyatta gidiyor 🙂 Ancak Türk Hava Yollarını ise incelediğimizde şöyle bir durum çıkıyor.

Yarın için İzmir’ den İstanbul’ a Türk Hava Yollarının normal uçak bileti fiyatı; 127 Türk Lirasına bulabildik. Ancak aynı zaman için en uygun Business Class fiyatı ise; 505 Türk Lirası olarak görünüyor.

Aslında pek çok firmanın Business Class fiyatlarını bu şekilde az çok tahmin edebilirsiniz arkadaşlar. Tabi ki Business Class var, Business Class var.

Yani tüm Business Class’ lar aynı değil onu bilmekte fayda var. Bu nedenle 505 Türk Lirası gibi çokta zengin olmadan binebileceğiniz bir Business Class var iken, bir kaç bin dolara binebileceğiniz Business Class uçuşlar da mevcut.

Son olarak benim fikrimi sorarsanız; ölmeden önce görmek için 1 kez Türk Hava Yollarının Business Class uçuşuna binilebilir.

Ancak zengin bile olsak kesinlikle sürekli binilmesi gereken veya normal uçuştan çokta dehşet özelliklere, farklılıklara sahip olduğunu düşünmüyorum.

Tabi ki çok zengin olursunuz ve sürekli çok uzun uçuşlar yapmanız gerekir. O zaman tabi ki kullanırsınız.

Ancak İzmir – İstanbul arası gibi 50 dakikalık bir yolculuk için Business Class’ a binip o kadar para vermek çok gereksizdir.

Ki zaten Business Class’ a binenlerin genelde uzun yolculuk yaptıklarını ve önemli işlerle uğraştıklarını düşünüyorum.

Benden şimdilik bu kadar. Görüşmek üzere 🙂

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*