Cilde Hangi Yiyecekler İyi Gelir?

cilde-hangi-yiyecekler-iyi-gelirWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Sağlık kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise cilde iyi gelen yiyecekler ile ilgili olacak.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak, cildinizin daima parlak, nemli ve güzel görünmesini sağlamak zor değildir.

Üstelik sağlıklı bir cilde sahip olmak için bir sürü krem kullanmanıza da gerek yok.

Doğal yollar ile cildinizin temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Cilde iyi gelen besinler ile teninizi daha sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Para harcamadan, doğal yollar ile beslenmenize dikkat ederek yapacağınız bu iyileştirme bir tek cildinize iyi gelmeyecek, vitamin desteği almanızı sağlayarak sizleri çeşitli hastalıklardan da koruyacaktır.

Her Sabah Sıcak Su ve Limon İçin

Cildinizin daha parlak bir görünüme sahip olması, akne ve sivilcelerden uzak kalması için her sabah uyanır uyanmaz içeceğiniz bir bardak ılık su ve içerisine damlatacağınız 3-4 damla limon ile güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

Cilde iyi gelen gıdalar listesinde başta olan limonu aynı zamanda her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinize sürerek yüzünüzün daha parlak bir görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yeşil Yapraklı Sebzeler Tüketin

Ispanak, brokoli, kereviz gibi sebzeler yüksek miktarda vitamin içermesi ile bilinmektedir.

Özellikle yeşil yapraklı sebzeler tüketerek hem vücudunuzdaki ödemi atabilir hem de cildinizin daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

İçerisinde çok miktarda A, C ve E vitamini içeren bu besinler ile sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Elma ve Kavun Yiyin

Cildin en büyük destekçileri arasında elma ve kavunda yer almaktadır. Cilt temizliği için elma tam anlamıyla bir antioksidan olacaktır.

Cildinizin daha berrak bir görünüme kavuşması için içerisinde fazlası ile folik asit barındıran yeşil elmalar tüketebilirsiniz.

Kavun ise cilt tonunuz için kullanabileceğiniz bir gıdadır. Eğer soluk ve donuk bir cildiniz varsa kavun tüketmeniz cildinizin beslenmesini sağlayacaktır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Sağlığımızla İlgili Önemli Bilgiler; Daha Sağlıklı Yaşam İçin Okuyun !

Aynı zamanda diz ve dirseklerinizde deri sertleşmesi var ise kavun kabuğunu bu bölgelerinize sürebilirsiniz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*