Cimer Şikayet Nasıl Yapılır ?

cimer-sikayet-nasil-yapilirWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Hayat kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Cimer şikayeti nasıl yapılır ? hakkında olacak.

Bir toplumda her şeyin yolunda gitmesi için bazı kurallar ve sistemler olmalıdır. Yani önüne gelen istediği şeyi istediği gibi değil kurallara uygun olarak yapmalıdır.

Yani toplumlarda devlet ve devletin yasaları olmalıdır. Her işlem yasalara uygun olarak yapılmalıdır. İşte bu nedenle devletler bazı denetim organları kurarlar.

Çünkü devlet tüm ülkedeki her olaydan haberdar olmayabilir. Bazen halkın devlete yardım etmesi gerekir. İşte bu makalemize konu olan Cimer yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi de bu görev için bulunan bir kurumdur.

Yani vatandaşların şikayetlerini dinler ve gerekli olan işlemlerin başlamasına aracılık eder. Öncelikle onun adı Bimer değil miydi ? diyenler olabilir. Birkaç sene önce Başbakanlık sistemi olduğunda evet adı Bimer idi. Ancak daha sonra adı değişti ve daha havalı olan Cimer oldu.

E-Devletten Cimer’e Şikayet Nasıl Yapılır ?

Yani şikayetinizi ülkedeki en yüksek yere yapıyorsunuz gibi düşünebilirsiniz. Peki neyi şikayet edeceksiniz ? Aslında bunun çerçevesi o kadar geniş ki, tüketici hakları, çevre düzeni vb. yani yaşamınızla ilgili bir haksızlık veya bir dolandırıcılık ile ilgili veya yasa dışı olan her şey ile ilgili şikayet ve ihbarda bulunabilirsiniz.

Tabi ki ülkede her gün binlerce kişi Cimer e şikayet başvurusu yaptığı için şikayetinizin çözülmesi biraz zaman alabilir. Bu konuda internet üzerindeki yorumlara biraz bakınca durumu anlıyorsunuz.

Neredeyse tüm şikayetlerin çözülmesi veya şikayetinizle ilgilenilmesi birkaç ayı bulabiliyor. Ancak pek çok kişinin şikayetinin çözüldüğüne dair yorumlarda var. Peki herhangi bir konuna Cimer e nasıl şikayet konusu açılır ?

Öncelikle hemen cimer.gov.tr adresine gidelim. İlgili adrese gittiğinizde ekranın sağ kısmında aşağıdaki kısmı göreceksiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Foça Butik Otel Fiyatları

cimer-sikayet-basvurusu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi bu kısımda ister gördüğünüz gibi telefon onayı ile başvuru yapabilirsiniz. İsterseniz de yukarıdaki E-devlet ile başvuru butonunu kullanarak E-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

E-devlet ile başvur dediğinizde sizi E-devlet giriş ekranına yönlendirecek. Hemen kullanıcı ve şifrenizle giriş yapınca da aşağıdaki başvuru ekranına gideceksiniz.

cimere-nasil-basvurulur

 

Yukarıda gördüğünüz gibi adımlar zaten çok açık. Yukarıdaki adımlar zaten dolu olarak geliyor. Siz yalnızca e-posta adresinizi girin ve bu adımı geçin. 2. adımda şikayetiniz ne ise onu detaylıca belirtin.

Ve son adımda başvurunuzu kontrol edip gönderin. Yine aynı şekilde sağ üst kısımdan Başvurularıma Git butonuna basarak başvurunuzun durumunu kontrol edebilirsiniz.

İstediğiniz bir konuda Cumhurbaşkanlığına bu şekilde görüş, öneri, istek veya şikayet iletebilirsiniz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*