Çince Öğrenmek İçin 10 Neden!

Neden Çince Öğrenmeliyim?

cince-ogrenmek-icin-nedenler

Çince öğrenmek kişisel ve profesyonel anlamda birçok fayda sağlar.

Özellikle dünyanın en zengin kültürlerinden birini daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

Dünya üzerinde milyonlarca insan Çin Seddinde yürümek ve Pekin şehrindeki harika gıda pazarlarında dolaşmak için Çine seyahat eder.

İşte Çince öğrenmek için 10 neden:

1- Çince dünya da en çok konuşulan dildir

Çince dünya üzerinde en çok konuşulan dildir. Yaklaşık 1,197,000,000 insan Çince konuşur. Dünyanın %14 ü Çince konuşur.

2- Çince konuşan ülkeler

Çin’in yanı sıra Malezya, Tayvan, Singapur, Endonezya, Tayland, Filipinler ve Moğolistan gibi ülkelerde de Çince konuşulmaktadır. Bu ülkelerde iş yapıyorsanız, kendi dillerinde sohbet etmek yararlı olacaktır.

3- Çin tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinin

Çin tarihi ve kültürü, dünyanın en zengin ve kesinlikle en eskilerinden biridir. Çin; yaratıcı filmler, güzel romanlar, kısa öyküler ve şiir gibi mükemmellikler üretmesiyle ünlüdür. Çin tarihi hakkında kısa filmler izlemek, dilin daha iyi anlaşılmasını sağlar.

4- Farklı kültürlerden arkadaş edin

Çin, yaklaşık 1,28 milyar insan ile dünyanın en büyük nüfusuna sahip. Bu yüzden Çince öğrenmek, birçok insanla iletişim kurmanıza ve daha derin bir seviyeye inmenize olanak sağlar. Yazınızı geliştirmek ve Çin’de aile yaşamını anlamak için Çinli bir mektup arkadaşı edinin.

5- İş için iyidir

Mark Zuckerberg, Çin de önemli iş adamları ve yatırımcılar ile Çince görüşüyor. Ayrıca ikinci bir dil olarak Çince konuşan birçok üst düzey yönetici var. Başarılı bir yönetici neden Çince öğrenmek ister? ve 30 dakika zorlandığı ve daha çok efor sarf ettiği bir dilde konuşmak ister? Belki Zuckerberg sadece karısıyla ve çocuğu ile iletişim kurmak için Çince öğrenmeye çalışıyor olabilir ama Çince öğrenmek onun ayrıca iş dünyasındaki bir stratejisi.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  2019 Yılbaşı Hediyeleri

cince-ogrenmek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6- Çince öğrenmek sandığınızdan daha kolay

Çince öğrenirken endişelenmenize gerek yok. Çince’ de fiil, tekillik ve çoğulluk, zamanlar yok. 80 binin üzerinde Çince karakter var ama sadece 3,500 konuşurken kullanılıyor. Çince en mantıklı dil olarak nitelendirilebilir.

7- Sanatsal becerileriniz geliştirin

Çince semboller ve karakterler sabit bir el becerisi gerektirir. Yazılı kelimeler aslında harflerden ziyade ikonografik karakterlerdir. Bu semboller ve karakterler, resim yapmak yerine “vuruş tekniği” kullanılarak oluşturulur.

8- Beyin gücünüzü geliştirin

Çince konuşanlar beynin her iki tarafını da aynı anda kullanırlar. Bu durumdan ötürü beyinin sürekli iki tarafı aktif olarak çalışır.

9- İletişim kurabileceğiniz güzel ülkelere seyahat edin

Eğer Çince konuşabilirseniz güney Asya da birçok yerel insanla konuşarak ufkunuzu genişletebilirsiniz. Onların hayatlarının içine daha iyi girerek kişiliğinizi farklı yönlerde zenginleştirebilirsiniz.

10- Güzel yemekler yiyin

Çin de hiçbir yerde bulunmayan benzersiz yemekler vardır. Çin mutfağının tadını çıkarmak bir zevktir. Çin mutfağını keşif etmek için en doğru yer tabi ki Çin’dir. Çince bilmek size bu yolculuğunuzda büyük bir avantaj sağlar.

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*