Client Mac Addr Dhcp Hatası Çözümü

Webisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Bilgisayar kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise bilgisayarın açılışta client mac addr dhcp gibi bir yazı yazması olacak.

Bilgisayar problemleri ya gerçekten biz bir şey yapmadan ortaya çıkar yada biz bir şeyler yapmışızdır ama farkında değilizdir o yüzden ortaya çıkar. Bugün ki sorunumuz ise bu iki şık için de geçerli olabilir. Bilgisayar açılırken neredeyse tüm bilgisayarlarda önce siyah bir ekran gelir ve üzerinde beyaz yazılarla anakart modeli, üretici bilgileri, sistemde bulunan aygıt bilgileri gibi bilgiler akıyor.

Bilgisayar Açılırken Client Mac Addr Ne Demek ?

Ancak bazen bu siyah ekranda client mac addr diye bir yazı çıkıyor ve hemen altında da DHCP….\ şu şekilde bir yazı geliyor ve aradaki noktalar çoğalarak gidiyor. Ve biz önemli bir süre bilgisayarın açılmasını bekliyoruz. Tabi belli süre bekledikten sonra bilgisayar açılıyor ancak yine de bu sorundan kurtulmamız gerekiyor. Eğer client mac addr hatası alıyorum pc açılmıyor diyenlerdenseniz yapmanız gereken oldukça basit.

Arkadaşlar bu hatanın sebebi bios da 1. boot seçeneğinizin Network olmasıdır. Ve böyle olunca bilgisayar bir süre Network ile etkileşimli bir başlatma bekliyor ve en sonunda herhangi bir başlatma olmayınca bilgisayarı normal olarak başlatıyor. Çözüm olarak hemen bios ayarlarına girerek 1. boot seçeneğini HDD olarak değiştirmeliyiz. Ancak önemli bir not belirtmek istiyorum. Siz yinede bios boot seçeneklerinden Network ile başlatmayı tamamen devre dışı bırakın daha sorun olmasın. Hepsi bu kadar.

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Windows "c:\eth\a.vbs" Komut Dosyası Bulunamıyor Hatası Çözümü

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*