Dağıtılmış Veri Tabanı Blockchain Hizmeti

dagitilmis-veri-tabani-blockchain-hizmetiİnternet sektöründe her geçen gün yeni gelişmeler yaşanırken blockchain hizmeti de yepyeni bir sistemin omurgasını oluşturuyor.

Dijital verilerin kopyalanmasından çok en iyi biçimde dağıtılmasını öngören blockchain hizmeti, ilk etapta Bitcoin sistemi için kurulmuş olsa da sonrasında bu sistem birçok farklı amaçla kullanılmaya başlandı.

Bu teknolojiyi kullanmak için bilgi sahibi olunması gerekse de bu aşamada devreye giren bilişim şirketleri müşterilerine yardımcı oluyor.

NGN firması gibi profesyonel bilişim şirketleri blockchain sisteminde atılması gereken tüm adımları müşterileri adına atarken bu sayede güvenlik ve kazancı aynı anda sunabiliyor.

Kurulan blok zincirinde, ağ boyunca birbiri ile aynı bilgi bloklarını sağlayan bir zincir kuruluyor. Bu zincir bloğunun kurulumu ile birlikte tek bir kurum ya da kuruluş tarafından bu sistem kontrol edilemiyor.

Bunun yanı sıra tek bir kırılma noktası olmadığından dışarıdan müdahale etme şansı da ortaya çıkmıyor.

Maksimum Korumalı Veri Merkezleri

Şirketlerin bilgileri eski dönemde devasa dosya odalarında tutulurken artık günümüzde özel bilgisayarlarda korunuyor.

Her gün binlerce bilgi girilen sistemlerin tek bir bilgisayarda tutulması mümkün olmadığından veri merkezleri kurulurken böylece sürekli olarak bilgi girişi olan sistemler kayıt altında tutulabiliyor.

NGN firması, veri merkezi kurulumu ya da kiralama hizmetinde ülkenin en iyi firmalar arasında gösterilirken şirketlerin yaptıkları başvurular sonrasında bu muhteşem hizmet en iyi kalitede alınıyor.

Şirketlere özel kurulan veri merkezleri, korsan saldırılara karşı maksimum koruma gösterirken bunun yanında çevresel etmenlerden de olabilecek en iyi şekilde korunuyor.

Böylece şirketlerin geçmişe ait bilgileri ve verileri her zaman ulaşılabilir ve güvende kalabiliyor.

blockchain-hizmeti

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilişim Sektöründe Barındırma Hizmeti

İngilizcede hosting olarak isimlendirilen hizmet, dilimize barındırma olarak çevrilirken firmaların kendilerine ait kurdukları web siteleri bu sistem üzerinden yayınlanmaya başlıyor.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  On/Off Charge Nedir ?

Çok geniş bir bant aralığında sunulan bu hizmet ile birlikte sitelere sayısız bilgi eklenebilirken herhangi bir etmene karşı korumalı olarak her saat kesintisiz bir biçimde yayın yapılması sağlanıyor.

Bu hizmeti almak için NGN firmasına başvuruda bulunan işletmeler, isterlerse sitenin tasarımı için de yardım alabiliyorlar.

Bunun ardından sitenin yayında kalması için barındırma adı altında verilen hizmete başlanıyor.

Böylece anlaşma doğrultusunda istenen süre boyunca site aralıksız olarak yayında olurken herhangi bir sorunda rahatlıkla müdahale edilebiliyor.

Böylece de internet siteleri uzun süreler yayında kalıyor ve kaldığı her süre sahibine para kazandırabiliyor.

NGN Hakkında

Bilişim sektöründe lider olmayı amaçlayarak 2005 senesinde kurulan NGN, o günden itibaren Türkiye ve Orta Doğu’da hizmet veren bir sistem entegratörü olmuştur.

Bahreyn Krallığı ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde ofisleri bulunan NGN, son yıllarda yakaladığı hızlı büyüme ile birlikte Türkiye’nin en iyi bilişim şirketleri arasında gösterilmektedir.

Bilişim sektöründeki başarılı çalışmaları sebebiyle “Son 3 Yılda En İyi Performans Gösteren Bilişim Şirketleri” arasına girmeyi başarmış ve 2015 yılında “Veri Yedekleme & Depolama Alanında Lider Sistem Entegratörü” seçilmiştir.

Müşterilerinin iş verimliliğini ve sürekliliğini arttırmayı amaçlayan NGN, bu yöndeki çalışmaları ile birlikte iş ortaklarını kendi sektörlerinde her zaman daha üst basamaklara profesyonel bir şekilde taşımıştır.

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*