Dns Probe Finished Nxdomain Hatası Çözümü

dns-probe-finishedWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Network kategorimiz altında paylaşacağız. Makale konumuz ise internet bağlantı sorunu olan son zamanlarda adından söz ettirmeyi başaran yeni bir hata ile ilgili olacak.

Bu hata ise aslında internet bağlantımız olduğu halde tarayıcımızı açtığımızda karşımıza dns probe finished nxdomain olarak çıkıyor. Aslında hatanın nedeni açıkça ortada dns sunucularımız düzgün çalışmıyor. Peki bu sorunu çözmek için ne yapmalıyız ? Gelin hep birlikte öğrenelim.

How To Fix Dns Probe Finished Nxdomain

Yol 1– Arkadaşlar ilk seçenekte şunu belirtmeliyim ki bu sorun geçici yani anlık olabilir. Bu yüzden ilk önce tarayıcınızı baştan başlatmak, modemi yeniden başlatmak, tarayıcı geçmişini silip yeniden denemek gibi basit yolları deneyin. Eğer çözüm olmazsa 2.yolu uygulayın.

Yol 2– Arkadaşlar bu seçenekte ise dns ayarlarımız düzgün çalışmadığından en çok kullanılan ve sağlam dns lerden biri olan Google dns lerini kullanacağız. Bunun için bağdaştırıcı ayarları kısmından ipv4 bölümünden dns kısmına google dns leri olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 ü girmemiz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra sorunun çözülmüş olması gerekir.

Ara Bilgi; Eğer google dns leri olmazsa başka güncel dns adresleri bularak onları da deneyebilirsiniz.

Not; Eğer makaleyi okuyarak anlamadıysanız makale videosunu izleyebilirsiniz.

makale-videosu-izle

 

 

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  İnterneti Hızlandıran Dns Ayarı

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

3 thoughts to “Dns Probe Finished Nxdomain Hatası Çözümü”

 1. Bunların hiçbiri olmuyorsan ne yapalım.sistem Win10
  Bu siteye ulaşılamıyor

  http://www.istanbul.edu.tr ana makinesinin sunucu DNS adresi bulunamadı.
  Google’da istanbul tr araması yapın
  ERR_NAME_NOT_RESOLVED hatası vvar çoğunda

  1. Merhaba Zehra şuan ilgili adrese ulaşılabiliyor. Adres ile ilgili geçici bir dns sorunu olmuş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*