Domain Authority Nedir ? Nasıl Arttırılır ? Domain Otoritesi Yükseltme

domain-authority-nedirWebisyo‘ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizde seo ile ilgili önemli bir konuya değineceğiz. İçerik konumuz ise son zamanlar da iyice göze çarpmaya başlayan domain otoritesi hakkında olacak. Domain otoritesi dediğimiz olay yani domain authority alan adımızın popülerliğiyle ve kalitesi ile ilgili.

Peki neden bu kadar önemli bu domain authority ? Domain otoritesi yüksek olan bir web sitesi google ve diğer arama motorları tarafından daha fazla önemseniyor. Ve rakiplerinde daha üst sıralarda yer bulabiliyor. Peki domain otoritesi yükseltmek için ne yapmamız gerekiyor ? Bu sorunun cevabını ise maddeler halinde sıralayalım..

Domain Authority Nasıl Arttırılır ? Domain Authority Yükseltme Yöntemleri

Alan Adı Süresi; Domain otoritesinin yüksek olması için alan adınızın süresinin uzun olması gerekiyor. Mesela 2015 yılında süresi bitecek bir domain ile 2020 ye kadar süresi uzatılmış bir domain arasında çok fark vardır. Bu yüzden alan adınızı ne kadar uzatırsanız o kadar iyi.

Link Farklılığı; Bunun için farklı ve kaliteli sitelerde linklerinizin bulunması gerekiyor. Peki nasıl link bırakırız ? Bir siteye girip yorum yazarak paylaşımda bulunarak linklerimizi eklememiz domain authority kalitemizi arttıracaktır.

Link Kalitesi; İşe yaramaz saçma fazla web sitesine link bırakmak veya o sitelerden backlink almak yerine bir tane faydalı kaliteli link almak domain otoritemiz yönünden daha faydalı olacaktır.

Geçici Link Ekleme; Bir web sitesine girip yorum veya başka şekilde link eklediyseniz bu linkin kaldırılmayacağından emin olun. Aksi taktirde her eklediğiniz link kaldırılıyorsa domain otoritemiz düşecektir.

Ziyaretçi Süresi Uzunluğu; Sitemize giren ziyaretçilerin uzun müddette kalması domain otoritesi yönünden çok önemlidir. Bunun için makalenizi yazarken sıkıcı, gereksiz uzun makaleler yazmaktan sakının.

Site Açılış Hızı; Sitenizin hızlı bir şekilde açılması ziyaretçilerinizin sitede daha cok vakit gecirmesini sağlayacaktır. Buda domain authority nizi olumlu yönde etkileyecektir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  İçerik Kod Oranı Nasıl Arttırılır ? İçerik Kod Oranı Arttırma Yöntemleri

Kopya Olmayan İçerik; Sitenizde mutlaka kopya içerikten kaçınmalı ve kendi cümlelerinizden oluşmuş yeni bir makale yaratmalısınız. Aksi taktirde bu pekte hoş olmayacaktır.

Site İçi Optimizasyon; Sitenizde seo ile ilgili tüm eksiklikleri tamamladıktan sonra içerik eklemelisiniz.

Spam Paylaşımlar; Program kullanarak paylaşım yapmak veya başka şekilde yasak paylaşımlar olumsuz etkileyecektir. Örneğin sitenizde paylaştığınız bir makaleyi aynı anda sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak olumsuz etki yaratacaktır.

Site İçi Bağlantılar; Web sitenizde paylaştığınız bir içeriği yine sitenizde bulunan başka bir içerikle anahtar kelime kullanarak bağlantı vermeniz çok faydalı olacaktır.

Domain Authority Nasıl Ölçülür ? Domain Otoritesi Nereden Ölçülür ?

Domain otoritenizi merak ediyorsanız hemen opensiteexplorer.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

“Eğer makaleyi beğendiyseniz bahşiş bırakabilirsiniz. Bunun için makale altındaki reklama 1 kez tıklamanız yeterli. Teşekkür Ederiz..”

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.. WEBİSYO | Bilgi ve Teknoloji Portalı !

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

6 thoughts to “Domain Authority Nedir ? Nasıl Arttırılır ? Domain Otoritesi Yükseltme”

  1. Sitenizde ki bu yazı aracılığı ile siteme ait ücretsiz authority değerini ölçme fırsatı elde ettim çok sağolun.

  2. Domain Authority hakkında detaylı bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim, bir çok siteden tanıtım yazısı alırken ve dış seo çalışmaları yaparken en çok göz önünde bulundurduğumuz olaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*