En Çok İzlenen 5 Haber Kanalı

en-cok-izlenen-5-haber-kanaliTelevizyonun hayatımıza giren en muazzam buluşlardan bir tanesi olduğu herkes tarafından kabul görmüştür.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte televizyon önce bilgisayarlara, ardından akıllı cihazlara girmiş ve bunlarla birlikte popülerliğini devam ettirmeyi başarmıştır.

Hal böyle olunca televizyon büyük paraların döndüğü bir platform haline gelmiş ve beraberinde binlerce televizyon kanalı kurulmuştur.

Bu binlerce kanalın arasında aklınıza gelebilecek her kategoriden yayın yapan yayın organları mevcuttur.

Bu yazımızda Türkiye’de en çok izlenen haber kanallarını, reyting ölçümünü yapan Televizyon İzleme Araştırma Komitesi’nin (TİAK) açıkladığı verilere göre sizler için derledik.

En Çok İzlenen Haber Kanalları Hangileri ?

Aşağıdaki izlenme oranları TİAK‘ın açıkladığı Eylül 2018 izlenme verilerine göre TOTAL izlenme oranlarına göre hazırlanmıştır.

5- HABER TÜRK

23 Mart 2001 tarihinde Ufuk Güldemir tarafından kurulan Habertürk TV, 2018 yılının Eylül ayında en çok izlenen 5’nci haber kanalı oldu.

Şimdilerde Ciner Yayın Holding bünyesinde yayın faaliyetlerini sürdüren kanal “Haber denince Haber Türk” sloganıyla yayın akışına devam etmektedir.

Habertürk TV’yi canlı izle seçeneğiyle, günün her saati canlitv.com üzeriden HD kalitesinde takip edebileceğinizi biliyor muydunuz?

4- NTV

1996 yılında Cavit Çağlar tarafından kurulan NTV geçtiğimiz ay en çok izlenen dördüncü haber kanalı oldu.

Türkiye’nin ilk haber kanalı olma özelliğini taşıyan NTV, 1996 ve 1999 yılları arasında Nergis Holding bünyesinde yayın faaliyetlerini sürdürürken 1999 yılında Doğuş Yayın Holding bünyesine katıldı.

Türkiye’de tematik kanal dönemini başlatan NTV “Türkiye’nin haber kanalı” sloganıyla yayın faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

NTV canlı yayın sayfasını 7/24 internet üzerinden takip edebilirsiniz.

3- CNN TÜRK

Türkiye’de 1999 yılında yayın hayatına başlayan CNN Türk, Eylül ayında en çok izlenen üçüncü kanal oldu.

1999 yılında %50-50 olmak üzere Doğan Yayın Holding ve ABD’li CNN şirketi tarafından yayın faaliyetleri başlatılan kanalın, Doğan Yayın Holding’de bulunan %50 hissesi 2018 yılında Demirören Holding’e satıldı.

CNN Türk ‘İlk bilen siz olun’ sloganıyla yayın hayatına devam etmektedir.

2- TRT HABER

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Sünnet Düğünü Organizasyon Fiyatları

TRT tarafından 2010 yılında kurulan TRT Haber kanalı geçtiğimiz ay en çok izlenen ikinci kanal olmayı başardı.

Kapatılan TRT2 yerine kurulan kanal kurulduğu günden günümüze yüksek izlenme oranları elde etmiştir.

1- A HABER

25 Nisan 2011 tarihinde yayın faaliyetlerine başlayan A Haber, geçtiğimiz ay en çok izlenen haber kanalı oldu.

Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren kanal ‘haberin kanalı’ sloganıyla yayınlarını sürdürmekte 7/24 yayınlanan haber içeriğiyle çok ciddi izlenme oranlarına ulaşmaktadır.

Yüzlerce ulusal ve yerel televizyon kanallarının canlı yayınlarına ulaşmak için canlı tv sitemizi ziyaret edebilir, kanalların reyting sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Kaynak: canlitv.com

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*