En İyi Resim Boyutlandırma Programı

Webisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise resim dosya boyutu küçültme programı ile ilgili olacak. Makaleyi söylediğimiz gibi Webmaster kategorimize ekliyoruz çünkü bu tarz boyut küçültme programlarını genelde site işlerinde resim boyutu küçültme için webmaster arkadaşlarımız kullanıyor.

Ancak tabi ki de aklımıza gelmeyen daha pek çok işte fotoğraf dosya boyutu küçültme işlemi yapılıyor olabilir. Örnek vermek gerekirse benim kullandığım mail sistemi en fazla 10mb dosya gönderimine izin veriyor. Benimde gönderdiğim eklerin büyük bölümünü resim dosyaları tuttuğu için küçültmek zorunda kalıyorum.

Ve bugün size tavsiye edeceğim program ile oldukça başarılı şekilde herhangi bir resim dosyasının boyutunu düşürebilirsiniz.

Fotosizer ile Resim Dosyalarının Boyutunu Düşürme

Önereceğim program ile hem tüm resim türlerinin boyutunu düşürebilir hemde yeniden boyutlandırma yapabilirsiniz. Aslında sadece bu iki işlevi görmüyor program daha fazla özelliklere de sahip. Ancak bizim konumuz fotoğraf boyutu düşürme üzerine olduğu için bu iki işlev ön plana çıkıyor. Dediğim gibi arkadaşlar tüm resim dosya türlerini küçültebilirsiniz. Yani hem jpeg hem tiff yada png yada başka bir tür. Oldukça basit arayüz ve kolay kullanıma sahip olan Fotosizer resim boyutlandırma programını hemen aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Fotosizer Resim Boyutu Ayarlama Programı İndir

Programı indirin ve sadece bir kaç adımdan oluşan basit kurulumu tamamlayın. Daha sonra programı çalıştırın. Program açıldığında sizden ürün anahtarı isteyecektir. Ancak telaşlanmayın. Devam butonuna tıklayarak programı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bizim yapacağımız işlemler için satın almamıza gerek yok.

 

Programı açtığınızda karşınıza yukarıdaki ekran gelecek. Yapmanız gereken yukarıda gösterildiği şekilde 3 adımdan oluşmaktadır. Boyutunu küçültmek istediğiniz resmi ilgili alana sürükleyip bırakın. Sonra sağ taraftaki alandan Diğer kısmına gelin ve kaliteyi değiştir kısmını resimde görüldüğü gibi yapın yada deneyerek istediğiniz boyutta ayarlama yapın. Ve son olarak alttaki Başla butonuna basın. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen makale videosunu izleyin.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Php Sunucu Bilgilerini Öğrenme

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*