En İyi WordPress Seo Eklentileri

wordpress-icin-seoWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Seo kategorimiz altına yazacağız. Konumuz ise en çok tercih edilen açık kaynak kodlu hazır içerik sistemlerinden biri olan wordpress seo eklentileri olacak.

Website sahibi arkadaşlarımız için en önemli konulardan birisi de seo dur. Ve wordpress gibi bir sisteminde seo ya ihtiyacı vardır. Eğer websiteniz wordpress üzerine kurulu ise mutlaka seo eklentileri kullanmalısınız. Şimdi gelin hep birlikte en önemli seo eklentilerini inceleyelim..

WordPress Seo Eklentileri Nelerdir ?

All in one seo

En çok kullanılan ve bilinen wordpress seo eklentisi , bu eklenti ile konuların , sayfaların , etiketlerin title ve meta taglarını kontrol edebilir istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu eklenti kurulduğu zaman konu eklerken konular ile alakalı title ve meta tag girmeniz için yeni bir bölüm oluşturur. Bu eklentiyi her bloğa kurmanızı tavsiye ederim.
Eklenti sayfası

TGFI.net  seo

WordPress bloğunuzda sayfaların title ve meta taglarını kontrol etmenize yardımcı seo eklentisi , üstte verdiğim eklentiye alternatif fakat ona göre zayıf bir eklenti.
Eklenti Sayfası

Simple Tags

Yazınıza etiket eklerken , benzer ve ilgi çekici etiketleri size sunan bir eklenti , bu özellik wordpress 2.7  versiyonundan sonraki versiyonlarda olan bir özellik ile benzerlik gösterse de bu eklenti ajax ile farklılık arayanlara duyurulur.
Eklenti Sayfası

Google XML sitamaps

Arama motorlarının istediği site haritalarını otomatik oluşturan bu eklenti sayesinden sitenizi daha hızlı indextebilirsiniz. Tavsiye ederim
Eklenti Sayfası

Platinum SEO Plugin

Bu Seo eklentisi all in one seo ile aynı işi görmekte ve ona rakip olabilecek özelliklere sahip ekstra olarak permalinklerinizi (kalıcı bağlantılarınızı) değiştirmeniz durumunda, otomatik olarak 301 yönlendirmesi yapabiliyor.
Eklenti Sayfası

Redirection

Bu eklenti ile bloğunuzu başka bir adrese yönlendirebilirsiniz , 301 kullanarak bloğunuzu başka bir adrese yönlendirir
Eklenti Sayfası

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Search Console Siteye Gelen Zararlı Bağlantıları Reddetme

Seo Smart Links

Blog içinde verilen linklerde “nofollow” etiketi ile “_blank” etiketi (yeni pencerede açmayı sağlar) gibi alternatiflerden faydalanmanızı sağlayan bir eklenti.
Eklenti Sayfası

Kaynak; Seo Hocası

“Eğer makaleyi beğendiyseniz bahşiş bırakabilirsiniz. Bunun için makale altındaki reklama 1 kez tıklamanız yeterli. Teşekkür Ederiz..”

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.. WEBİSYO | Bilgi ve Teknoloji Portalı !

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

9 thoughts to “En İyi WordPress Seo Eklentileri”

  1. Eğer WordPress tabanlı bir web siteniz var ise bu eklentileri bizzat kullanmanızı tavsiye ediyorum.

  2. Hocam çok detaylı bir açıklama olmuş, uzun zamandır araştırmasını yaptığım bu konu ile artık tarafınızdan bilgi sahibi oldum diyebilirim, teşekkürler..

    1. Merhaba Asya, makale de anlatılan eklentiler yalnızca WordPress için geçerlidir. Html için bir eklentiden ziyade manuel olarak seo çalışması yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*