Epson lx 350 Koyu Yazdırma Ayarı

Webisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Yazıcılar kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise Epson Lx 350 yazdırma ayarı ile ilgili olacak. Büyük, küçük yada orta çaplı denilmeksizin her iş yerinde mutlaka yazıcılar mevcuttur.

Gerek günlük işler ile ilgili çıktı almak için gerekse bugün bahsedeceğimiz yazıcı modeli olan Epson lx 350 modeli gibi fatura işleri yazdırmak için kullanılan yazıcılar mevcut. Bu Epson yazıcı modeli yani lx 350 nokta vuruşlu bir fatura yazıcısıdır. Faturalar önemli belgeler olduğundan fatura yazdırmak için kullanılan yazıcının da iyi olması gerekir. Epson lx 350 fatura yazdırmak konusunda gayet başarılı bir model ancak bazen ek ayarlar yapmak gerekebiliyor.

Epson lx 350 Silik Yazıyor

Yapılması gereken ayarlardan biri de tabi ki faturanın koyu yani okunaklı biçimde okunacak şekilde ayarlanmasıdır. Yazıcılarda koyuluk ayarı baskı kalitesi adı altında geçmektedir. Bu yazıcı modelin de aslında pek koyuluk ayarı yapmanız gerekmez. Ancak bazı özel durumlarda daha koyu çıkması için koyuluk ayarı yapmak gerekecektir.

Peki Epson lx 350 modelinde baskı ayarı nasıl yapılır ? gelin hep birlikte öğrenelim. Arkadaşlar yazıcı ayarı yapmak için öncelikle yazıcının bulunduğu yere gitmelisiniz. Bu yer Denetim Masası altında Aygıtlar ve Yazıcılar olarak tanımlıdır. Aygıtlar ve Yazıcılar kısmını açtığınızda şimdi yazdırma ayarı yapacağımız Epson lx 350 yazıcı üzerinde sağ tık yapın ve yazıcı özellikleri kısmına girin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi Gelişmiş sekmesi ve Gelişmiş sekmesi altından da en altta bulunan Yazdırma Varsayılanı kısmına giriyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Açılan kısımda Gelişmiş butonuna tıklıyoruz ve açılan pencerede Baskı Kalitesi kısmını 120*144 per dots inch olarak seçip tamam diyerek kaydedip çıkıyoruz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Yazıcı Çeşitleri Nelerdir ? Kaç Tür Yazıcı Vardır ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi yine ilk başta girdiğimiz yazıcı özellikleri kısmını açıyoruz. Şimdi ise Genel sekmesi altında bulunan Tercihler butonuna tıklıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açılan pencere de yine Gelişmiş diyerek açılan pencere de Baskı Kalitesi kısmını yine 120*144 per dots inch olarak seçip burayı da tamam diyerek kaydedip çıkıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artık yazıcınızda yeniden yazdırma işlemi başlatabilirsiniz. Koyu yazdırdığını göreceksiniz.

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*