Error 1335 The Cabinet File data1.cab Required For This Installation Hatası

Webisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Bilgisayar kategorimiz altında yazıyoruz. Makale konumuz ise error 1335 the cabinet file hatasına çözüm olacak. Bilgisayarımızda pek çok araç ve program mevcuttur.

Bazıları işletim sistemleri ile birlikte gelirken bazılarını ise ihtiyaç duyduğumuzda kendimiz manuel olarak kurarız. Her bir programın kendi desteklediği türü çalıştırdığı bir yapısı vardır. Mesela Adobe Reader programı sadece pdf dosyalarını açması için tasarlanmıştır. İhtiyacımıza uygun program yüklemek oldukça basit bir işlemdir ve genelde kurulum sırasında pek bir hataya rastlamayız. Ancak durum ne kadar basit olursa olsun bazen program kurulumda hata ile karşılaşabiliyoruz.

Error 1335 The Cabinet File Hatası Ne Demek ?

Bu karşılaştığımız hatalardan biri ise bu makale çözümünü vereceğimiz error 1335 the cabinet file hatası olacak. Arkadaşlar öncelikle belirtmem gerekiyor ki biz bu hatayı Adobe Reader kurulumu sırasında aldık. Yani normal bir şekilde Adobe’ un kendi sitesinden indirdiğimiz programı kurmaya çalışırken error 1335 the cabinet file ile başlayıp devam eden bir hata penceresi açıldı ve bir türlü yükleme yapmamıza izin vermedi.

Biraz araştırma yaptıktan sonra öğrendim ki bu hata Adobe Reader ile ilgili değil. Yani siz bu hatayı başka herhangi bir program kurulumu sırasında da almış olabilirsiniz. Ancak korkmayın çözüm yolu hepsi için tek şekilde oluyor. Peki bu kurulum hatasını nasıl çözeceğiz ? Arkadaşlar bu hata sisteminizdeki belli dosyaların eksikliğinden yada bozulduğundan meydana geliyor. Bu durumu düzeltmek için ise kullanmamız gereken bir araç mevcut. Öncelikle hemen aşağıdaki bağlantıdan quickbooks install diagnostic tool programını indirin.

Quickbooks Install Diagnostic Tool İndir

Programı indirdikten sonra çalıştırın. Program portable olduğu için kurulumsuz şekilde çalışacaktır. Programı açtığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  "Cd' ye Yazdırılmayı Bekleyen Dosyalar Var" Hatası Çözümü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi son yapmamız gereken Proceed butonuna basarak işlemi başlatmak. İşlem en üstteki seçenekten başlayarak aşağı doğru işlemler yapar ve bitirdiği işlemin yanına yeşil tik işareti koyar. Program işlemleri yaptığı sırada sizden bir takım programlar kurmanızı isteyebilir. Bunları kabul ederek yükleyin. Tüm işlemler bittiğinde program sizden bilgisayarı yeniden başlatmanızı isteyecek. Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın ve kurmak istediğiniz uygulamayı yeniden kurmayı deneyin. Sorunun düzeldiğini göreceksiniz.

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*