Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır ?

evde-dogal-yolla-sac-rengi-acmaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Sağlık kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise evde doğal yolla saç rengi açma hakkında olacak.

Son günlerde saçlarda açık tonlar ve renkler hayli popüler olmuştur.

Özellikle bayanlar saç rengini açmak için farklı kozmetik ürünleri ile saçlarının yıpranmasına neden olabilirler.

Saç rengini açarken saçın yıpranmaması son derece önemli bir konudur. Bu nedenle evde kendinizde saç renginizi doğal yollarla açabilirsiniz.

Evde bitkisel ürünlerle saç rengi açmak için birkaç adımı takip etmeniz gerekir.

Papatya Çayı İle Saç Rengi Açma

Papatyanın hem vücut hem de saç sağlığına katkısı büyüktür. Bunun için bir miktar papatyayı bir miktar kaynayan suda demleyip saçlarınızı yıkamanız gerekecektir.

Bu işlemi yapabilmek için ilk etapta saçlarınızın temizliğini yapmanız gerekir, durulama işlemi yaptıktan sonra saçlarınıza kaynatmış olduğunuz papatya çayını dökün ve durulamadan önce mümkünse 20- 30 dakika kadar güneşte saçlarınızı bekletin.

Böylece saç tonunuz birkaç renk açılacaktır. Bu işlemi istediğiniz saç tonuna ulaşıncaya kadar yapmanız gereklidir.

Zeytinyağı İle Saç Rengi Açma

Zeytinyağı genelde saçı ve vücudu besleyici bir yağ olarak bilinse de saç rengini açmak için ideal yöntemlerden bir tanesidir. Hem saç renginizi açabilirken hem de saçlarınıza ışıltı kazandırabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken saçlarınızı yıkadıktan sonra bir miktar zeytinyağı ile saçlarınıza masaj yapmak olacaktır. Eğer saç diplerinizde problemler mevcutsa saç diplerinize de parmak uçlarınızla masaj yapabilirsiniz.

Zeytinyağı ile saç tonunuzu kolayca açabilirsiniz, eğer istiyorsanız bu işlemin ardından boyama işlemi de yapabilirsiniz. Böylece saçlarınız hem istediğiniz tonda hem de sağlıklı olacaktır.

Havuç Suyu İle Saç Rengi Açma

Bir miktar havuç rendelenir ve civanperçemi otu ile kaynatılıp saç uçlarına uygulanır, saçlarınızın renginin mucizevi bir şekilde birkaç ton açıldığına şahit olacaksınız.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Diş Sağlığı İçin En İyi Diş Ürünleri Kombinasyonu

Saç yıkama işlemi sonrasında saçlarınızı yarım saat güneşte bekletmeyi ihmal etmeyin.

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*