Evde İngilizce Öğrenmek İçin Kaynaklar

evde-ingilizce-ogrenmek-icin-kaynaklarWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Hayat kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise İngilizce öğrenmek için kaynaklar ile ilgili olacak.

Biliyorsunuz 1 dil 1 insan, 2 dil 2 insan demek. Bu böyle devam ettirebilirsiniz. Yani 3 dil 3 insan, 4 dil 4 insan gibi 🙂 Yani yabancı dil öğrenmek oldukça önemlidir.

Hayatımızın sonuna kadar bulunduğumuz sınırlar içinde kalacağız diye bir durum söz konusu değildir. Belki mecbur kalacağımızdan belki de farklı nedenlerden dolayı farklı ülkelere gitmek durumunda kalabiliriz.

Farklı ülkelere gittiğimizde oralarda rahatça yaşayabilmek için bize belki de tek gereken şey dil bilmektir. Dünya üzerinde yüzlerce ülke vardır. Genel olarak tüm dünya ülkelerinin kendi dilleri vardır.

Ancak bu kadar dili hiç bir zaman öğrenemeyeceğimizden genel olarak konuşulan tek bir dili öğrenmek de işimizi görecektir. Arkadaşlar tüm dünyada ortak konuşulan dil İngilizcedir.

Yani eğer İngilizce biliyorsanız dünyada istediğiniz ülkeye gidip orada rahatça bulunabilirsiniz. Çünkü tüm ülkelerde İngilizce bilen insan sayısı oldukça fazla.

Ve İngilizce ortal bir dil. Bu nedenle İngilizce öğrenebilmek, öğrenmek oldukça önemlidir. Sanırım İngilizceyi berbat eğitim sistemimiz sayesinde okulda öğrenemeyeceğimizi hepimiz anlamışızdır.

Ve yine sanırım İngilizce öğrenmenin en etkili yolunun yurtdışına çıkmak gerektiğini de biliyoruz. Ancak pek çoğumuz sahip olduğumuz olanaklar yüzünden yurtdışına gidemiyoruz.

Bırakın yurtdışına gidip orada yaşamayı, yurtdışına çıkmak için uçak bileti ücretini bile zor buluruz 🙁 Peki pes mi edeceğiz ? Ve İngilizce bilen tüm insanlar illa yurt dışına çıkarak mı öğrendi ? Tabi ki hayır.

Ücretsiz İngilizce Çalışılacak Siteler

Yurtdışına çıkarak ingilizce öğrenmek sadece işimizi hızlandırır o kadar. Peki o halde şimdi ne yapacağız ? Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmeliyim ki, İngilizce öğrenebilmenin en iyi yolu ona olabildiğince maruz kalmaktır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Tanrı' dan İstemek

Yani gün içerisinde İngilizce ile ne kadar vakit geçiriyorsunuz ? Ne kadar çalışıp, ne kadar denemeler yapıyorsunuz ? İşte önemli, püf nokta burasıdır. Nasıl çalıştığınız, neye çalıştığınız önemli değildir.

Yani ister devamlı kelime öğrenin, isterseniz dinleme veya çeviri yapın. Yeter ki birşeyler yapın arkadaşlar. Hepsini karşırık şekilde de yapabilirsiniz.

Bu konuda da anlaştıysak şimdi gelelim İngilizce dinleme, okuma, yazma, test, oyun vb uygulamalarımızı nerede yapacağız. Yani İngilizce çalışmak için kaynaklar nelerdir ?

Bu makalemizde bizim de sürekli kullandığımız ve faydalı olabileceğini düşündüğümüz İngilizce çalışma araçlarını aşağıya ekliyoruz.

Siz yeter ki isteyin, başarı geçte olsa gelecektir.

İngilizce Öğrenme Kaynakları

Okuma yapabileceğiniz web siteleri;

newsinlevels.com

breakingnewsenglish.com

learningenglish.voanews.com

nytimes.com

globalvoicesonline.org

Örnek cümlelere çalışabileceğiniz web sitesi;

tatoeba.org/tur

Kısa altyazılı videolar izleyerek çalışabileceğiniz web siteleri;

tr.englishcentral.com/videos

voscreen.com

Türkçe çevirili hikaye okuma siteleri;

rong-chang.com

easylang.com

english-e-reader.net

İçerisinde İngilizce öğrenmenize yarayacak pek çok araç olan web sitesi;

wordtest.com

İngiliz hocalardan İngilizce altyazılı videolu dersler bulabileceğiniz bir web sitesi;

engvid.com

İngilizce en çok kullanılan 3000 kelime listesi;

smartcom.vn/the_oxford_3000.pdf

İngilizce okuma ve dinleme çalışabileceğiniz web sitesi;

zappenglish.com/podcasts

learnenglish.britishcouncil.org

Güncelleme; Kelime çalışması yapabileceğiniz harika bir site buldum. Sitenin adı memrise.com. Memrise ile hem web üzerinden hemde Android telefonunuza uygulamasını indirerek çalışabilirsiniz.

Arkadaşlar yukarıdaki kaynaklar dışında İngilizce ile ilgili 1-2 önemli makale daha yazmıştık. Mutlaka onlarda işinize yarayacaktır. Bu yüzden sitemizde bulunan İngilizce öğrenmek ile ilgili aşağıdaki makaleleri de mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

İngilizce Öğrenmek İsteyenlere Dizi Tavsiyeleri

İngilizce’ de Sık Kullanılan Kelimeleri Bulma

İngilizce Öğrenmek İçin Yabancı Dizi, Film Nasıl İzlenmeli ?

Whatsapp İngilizce Konuşma Grubu

Yaygın İngilizce Konuşma Kalıpları ve Deyimler

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleyi Paylaş !
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  YKS Sınavı Yaklaşıyor, Hazırlıklı Mıyız?


Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*