Facebook Messenger Karanlık Mod (Dark Mode) Nasıl Aktif Edilir ?

facebook-messenger-karanlik-mod-dark-mode-nasil-aktif-edilirWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi İnternet kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Facebook Messenger karanlık mod aktif etme ile ilgili olacak.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesinden beri artık pek çok işimizi bu telefonlar aracılığı ile yapar hale geldik.

Akıllı telefonların büyük ölçüde yaşamımızı etkilemesi ile birlikte bu süreçte en çok parlayan ve hızlı bir ivme ile büyümeye başlayan sosyal medya siteleri de akıllı telefonlarımızın vazgeçilmez parçaları haline geldi.

Sosyal medya alanının günden güne yepyeni özellikler ekleyerek tüketicileri büyülemesi ile birlikte bu büyüme süreci büyük bir hız kazanmaya da devam etmektedir.

Öncelikle Facebook un bir devrim gibi büyük bir patlama yaptığı ardından belli bir sürenin sonunda İnstagram gibi farklı sosyal ağların büyük kullanıcı kitlesine eriştiği bir sürecin içinden geçmekteyiz.

Sosyal ağlar üzerinden iletişim kurabilmekte ve hatta görüntülü konuşma dahi yapabilmekteyiz.

Elbette bu farklı özellikler sosyal medya kullanıcıları tarafından farklı istekleri de beraberinde getirmektedir. Bunlardan en önemlisi karanlık mod özelliğidir.

Facebook ve instagram’ın gece modu yani karanlık mod özelliğini tüketicilere sunması da bu ihtiyacın bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır.

Karanlık Mod ile Pil Tasarrufu

Karanlık mod özelliği AMOLED ekranlarda pil tasarrufu anlamına da gelmektedir. Pilinizi tasarruflu kullanmak için karanlık modu kullanmak mümkün.

Gece karanlık bir zamanda bu modu aktif etmek kullanıcı için daha konforlu bir kullanım imkanı sunduğu da bilinmektedir.

Karanlık mod özelliği ile özellikle AMOLED ekranlarda siyah alanlarda pikseller deaktif konuma geçtiği için pil  ömrünü de ciddi anlamda arttırdığı bilinmektedir.

Bu yüzden karanlık mod kullanımı pil tasarrufu yapmak isteyen kullanıcılar için de bir seçenek haline gelmiştir.

Facebook ve İnstagram Karanlık Mod Aktif Etme

Uygulamanın karanlık mod özelliği şuan için test aşamasında. Sosyal medya kullanıcıları kısa süre içinde bu test sürecinin tamamlanmasının ardından karanlık mod özelliğini telefonlarında kolay şekilde ayarlar bölümünden değişiklik yaparak kullanabilecek.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Modem Kullanıcı Adı ve Şifre Öğrenme

Telefonunuzda instagram ya da facebook uygulamasına girerek, ayarlar bölümünden temanızı koyu olarak ayarlayarak gece modunu aktif yapmanız artık mümkün olacak.

Henüz sadece pilot olarak küçük bir bölgede uygulamanın test aşamaları devam etmektedir.

Kısa süre sonra bu işlem tamamlandığında artık Facebook ve İnstagram üzerinden kolay şekilde gece yani karanlık mod özelliği kullanıma sunulabilecek.

Facebook ve İnstagram uygulamaları üzerinden kullanıcıların sosyalleşmesi ve anlık olarak iletişim kurabilmeleri bu uygulamaların daha fazla popüler hale gelmesini sağlamış durumda.

Uygulamalar temelde arkadaş bulma, tanıdık kişilerin hareketlerini takip etme ihtiyacından ortaya çıksa da kısa zaman içinde farklı bir yere evrildi.

Günümüzde Facebook ve İnstagram sosyal ağ denildiğinde pek çok kişinin ilk aklına gelen uygulamalar arasında.

Bu durumun bir sonucu olarak bu uygulamaların kullanılış biçimlerinde biraz olsun iyileştirme ve geliştirmelere gidilme ihtiyacı ortaya çıkardı.

Uygulamalar üzerinden günümüzde artık insanlar kolay şekilde iletişim kurabilir ve anlık görüntülü sohbet dahi edebilir hale geldi.

Temelde tanıdıkları ekleme eski arkadaşları bulma felsefesi üzerine kurulan bir sosyal medya sitesinde şuan oyun, görüntülü arama, sesli arama, mesajlaşma, dosya gönderimi, grup kurma, bilgi edinme ve bunların yanında pek çok farklı etkinlik kullanıcılara sunulur hale geldi.

Sizler de bu uygulamaları kullanıyorsanız gerek pil tasarrufu yapmak gerekse az ışıklı ortamda bu uygulamayı çok daha konforlu ve verimli bir şekilde kullanmak istiyorsanız bu uygulamanın gece modu özelliğini kısa zaman için aktif hale getirebileceğinizin haberini vermek isteriz.

Gece modu özelliği sayesinde düşük güç tüketimi ve çok daha konforlu bir sohbet ve mesajlaşma sizleri bekliyor olacak, detaylı bilgi facebook ve instagram tarafından duyurulacaktır.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleyi Paylaş !
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Java Hatası


Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

3 thoughts to “Facebook Messenger Karanlık Mod (Dark Mode) Nasıl Aktif Edilir ?”

  1. Ali abi gene burdan bulucam seni nasıl gidiyor napıyorsun instam omergultekinnn ulaşta bi halı saha patlatalım 🙂 öpüyorum görüşmek dileğiyle

  2. Bu özellik saate göre aydınlık ve karanlık olarak otomatik geçiş yapar ise oldukça kullanışlı olur. Anladığım kadarıyla şu an biz bu özelliği kullanamıyoruz, umarım yakın zamanda bizim de kullanımımıza sunulur. Zira oldukça geç bile kalındı, daha önce düşünülüp uygulanmış olmasını umardım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*