Farklı Havlu Kenarı Modelleri

havluTüm bayanlar için el işlerinin ayrı bir yeri vardır. Çeyizlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan muhteşem havlu kenarı modelleri,  göz dolduruyor. İtinalı bir şekilde, özenerek uyguladığımız havlu kenarları arasında en çok dikkat çeken modeller, şüphesiz ki iğne oyaları olarak karşımıza çıkmaktadır.  Bunun yanı sıra dantel havlu kenarları da yerini hala korumaktadır.

Çeyizlerimizde de evlerimizde de hemen hemen bütün modellerden yer almaktadır. Danteller de geçen zaman için de değişerek, farklılaşmakta ve yeni yeni modellerle karşımıza çıkmaktadır. Bayanların en çok kullandığı modeller arasın da dantel, kurdele nakışı, iğne oyası modelleri yer almaktadır. İsterseniz renkli iplerden, isterseniz de beyaz renkte yapılacak modeller sizleri bekliyor.

Dantel Havlu Kenarları

Danteller, geçmişten günümüze aramızda bir bağ kurarak bize nostalji yaşatan en önemli el sanatlarımızdan biridir. Yıllardır severek yaptığımız ve kullandığımız danteller, zaman için de farklılaşarak, kendini yenilemiş modaya ayak uydurarak, her sene farklı modeller ortaya çıkmaktadır. Dantelden asla vazgeçemeyen dantel tutkunlarının en çok yaptığı modeller de havlu kenarı örnekleridir. İsterseniz beyaz ören bayan iplikle, isterseniz de havlunun modeline göre şekil yaparak, renkli iplerde katarak farklı bir havlu kenarı elde edebilirsiniz. Maharetli olan bayanlar bu kolay dantel örneklerini yapabilirler. Yapamayanlarda internetten araştırma yaparak, ilgili videoları izleyebilir ya da halk eğitim ya da belediyelerin açmış olduğu el işi kurslarına giderek havlu kenarları yapmayı öğrenebilirler.

İğne Oyası Havlu Kenarı

Eskiden bayanların en çok tercih ettiği modeller dantellerdi, ama geçen zaman için de bayanlar artık evlerinde değişik tarz da ve modern görünümlü havlu kenarı görmek istedikleri için iğne oyası gibi ilgi çekici modellerle yönelmişlerdir. Oldukça emek ve sabır gerektiren bir iş olan iğne oyalarının maliyeti de ona göre pahalıdır. El emeği, göz nuru gerektiren iğne oyaları, düğüm şeklinde yapılarak ilerlemektedir. En çok zürafa örgü tekniği uygulanarak daha sonra başka modellerle görünümüne zenginlik katılmaktadır. Evlerinde, çeyizlerde ve hatta damat bohçası hazırlayan gelin adaylarının en çok ilgi çekecek, iğne oyası havlu modelleri tercih ettikleri görülmektedir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  İngilizce Öğrenmek İsteyenlere Dizi Tavsiyeleri

Havlu Kenarı Modellerinin Fiyatları

Çeyizlerin ve evlerimizin olmazsa olmazları olan havlu kenarı, kenarlarına yapılan değişik tekniklerle çok farklı bir hal almaktadır.  Kendiniz yaptığınız zaman sadece emek harcarsınız, ama maliyeti düşük olur. Havlu kenarı yapmaya vakit bulamayanlar ise, dışardan alarak evlerini ya da çeyizlerini süsleyebilirler. Peki, fiyatları nasıldır? Havlu kenarı modelleri yapılan modele göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca yapılan modelin kolay ya da zor olması da fiyatı belirleyici noktalar arasında yer almaktadır.

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*