Firefox Otomatik Güncelleme Kapatma

firefox-otomatik-guncelleme-kapatmaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi İnternet kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise Firefox güncelleme kapatma ile ilgili olacak. Öncede makalemize başlarken hatasını anlattığımız konunun ön açıklamasını yapardık.

Mesela bu konuda ki ön açıklama Firefox nedir ? gibi. Ama artık herkes teknolojiye o kadar hakim ki Firefox nedir ? sorusunun cevabını bırakın hangi web tarayıcı daha iyi ve hangisinde ne özellikler var onu dahi biliyoruz. O yüzden giriş kısmını pek uzun tutmadan biraz daha ortalardan devam edelim.

Firefox en çok kullanılan 2. internet tarayıcısı. Genelde internet tarayıcılarını güncel tutmamız gerekir. Ve bu sadece tarayıcılar için geçerli değil tüm bilgisayar yazılımları için geçerli bir kavramdır. Hem güvenlik hemde daha performanslı kullanım için güncellik son derece önemli.

Firefox Kendi Kendini Güncelliyor ?

Ancak bazen Firefox güncellemelerini devre dışı bırakmak gerekebiliyor. Çünkü bazı uygulamalar sadece Firefox un sadece önceki sürümlerinde çalışabiliyor. Bu yüzden otomatik güncellemeleri kapatmak gerekiyor. Peki Firefox güncellemeleri nasıl kapatılır ? bunu açıklamadan önce kısa bir bilgi daha vermek istiyorum. Bazı arkadaşlarımız soruyor ve merak ediyor. Diyelim bir uygulama da kullandığım Firefox sürümü kendini birden güncelledi.

Bu güncellemeyi geri alabilir miyiz diye ? Hayır arkadaşlar Mozilla Firefox güncellemeleri geri alma diye bir şey maalesef yok. İsterseniz bilgisayarı sistem geri yükleme yaparak tüm bilgisayarı geri alabilirsiniz o kadar. Bu bilgiyi de verdikten sonra gelin Firefox otomatik güncellemeler nasıl devre dışı bırakılır ? hep birlikte öğrenelim. Hemen araçlar – seçenekler – gelişmiş – güncelleme kısmına gidin.

Bu kısımda sadece güncellemeleri denetle ama onları kurma kararını bana bırak seçeneğini işaretli kalacak şekilde ayarlayın. Bu seçenek dışındaki tüm seçeneklerin işaretlerini kaldırın. Artık Firefox uygulamasını başlattığınızda size sağ alt kısımda ufak bir bildirim uygulamanın daha güncel sürümünün olduğunu belirtecek. Bu uyarıya tıklamadan tarayıcıyı kullanmaya devam ettiğinizde uyarı 2-3 sn sonra kaybolacak. Firefox u hiç güncelleme almamak üzere bu şekilde kullanabilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Mail Order Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*