Firefox Pocket Nedir ? Pocket Listesini Göster

pocket-listesi-nedirWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Teknoloji Haberleri kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise Mozilla Firefox tarayıcısında yeni rastladığım bir özellik olan pocket listesi ile ilgili olacak.

Aslında çoğu zaman benim favorim olduğu için Chrome tarayıcısını kullanıyorum ancak tabi ki çeşitli nedenlerden dolayı 2-3 günde bir Firefox’a işim düşüyor. Bir kaç gün önce yine Firefox’u açtığımda ve yer imleri menüsüne tıkladığımda bu menünün altında pempe renkli bir ikonu olan ve pocket listesini göster yazan bir menü vardı.

Bu menüye tıkladığımda ne olduğunu çok çözemedim ve Google da pocket listesini göster menüsünün ne işe yaradığını araştırdım. Ancak Google üzerinde de bu menüye ait detaylı yada tam açıklamalı bir makale nerdeyse bulamadım. Bende açtım Firefox’u tıkladım yeni pocket

listesi menüsüne ve inceledim.

Arkadaşlar Firefox pocket listesi göster menüsü aslında biraz yer imlerine ekle ye benziyor. Yani sık kullanılanlara eklemek gibi bir işlem yapıyorsunuz.

Ancak bazı farkları ve özellikleri var tabi ki. Ve en önemli farkı pocket listesini bir hesap gibi görebilirsiniz. Mesela bir Gmail hesabınız var ve buradaki maillerinizi her yerden görebiliyorsunuz. Yani başka bir yere gidip hesabınızı açtığınızda mailleriniz sizinle oluyor.

İşte Firefox’un pocket listesi özelliği de aynı işe yarıyor. Bu bir yer imi uygulaması ve bir hesap oluşturduktan sonra pocket listesine eklediğiniz bir bağlantıyı her yerden görebiliyorsunuz. Mesele farklı bir tarayıcı olan Chrome’a pocket eklentisini kurarak pocket listeme buradan ulaşabilirim. Yada Andoid telefonuma Pocket listesinin uygulamasını kurup hesabım ile giriş yapıp yine pocket listeme eklediğim bağlantıları görebilirim. Chrome’ a pocket eklentisi eklemek için buraya, Android cihazınıza pocket uygulaması indirmek için ise buraya tıklayın.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Google Dökümanlar ile Konuşarak Sesli Yazı Yazma

Pocket listesi içine ekleyeceğiniz linki makale, resim yada video olarak kategoriye ayırmanız mümkün. Yani kısaca durumu şöyle özetleyebiliriz; ben internette gezinirken bir makale gördüm ama bunu daha sonra okumak istiyorum. Bu bağlantıyı ya Whatsapp tan yada mail olarak falan kendime gönderirim normalde.

Ama pocket listesi kullanırsanız istediğiniz kadar bağlantıyı tek tuşla listenize kaydedebilir ve istediğiniz cihazdan bu linklere kolayca ulaşabilirsiniz. Arkadaşlar pocket listesinin kullanımını ve pocket listesi göster menüsü hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen sizler için hazırladığımız makale videomuzu izleyin.

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*