“Geçerli bir Win32 Uygulaması Değil” Hatası Nasıl Çözülür ?

gecerli-windows-degilArkadaşlar herkese merhabalar, bugün ki konumuzda sizlere en sık karşılaştığımız Windows hatalarından birinin çözüm yolunu öğreteceğiz.

Sorunumu pek çok bilgisayar kullanıcısının başına gelmiş olan ” Geçerli bir Win32 uygulaması değil ! sorunu. Evet eğer sizlerde bu soruna takılıyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz çözüm yöntemini uygulayarak bu hatadan kurtulabilirsiniz.

Geçerli bir win32 uygulaması değil hatası çözümü ;

Program ekle-kaldır’ dan hatayla karşılaştığınız programı bulup kaldırın. Ama unutmayınız ki buradan kaldırılan programların kayıtları Windows tarafından devamlı saklanmaktadır.

Şimdi BAŞLAT’ tan “çalıştır”’ a girin ve “Regedit” yazarak kayıt defterini açın. CTRL+F ya da, Düzen menüsünden Bul seçeneğine gelerek, programın ismini yazın. Ve kayıtları teker teker silin.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta bu tür aramalarda birçok sonuç çıkabilmektedir. Siz sadece kendi programınızın adının geçtiği kayıtları silin. Bu adımdan sonra “Ccleaner” adlı program ile sisteminizi bir güzel temizleyin. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra programınızı tekrar çalıştırın.

NOT: Ccleaner adlı alanında kendini kanıtlamış olan program sayesinde bilgisayarınız eski kayıtlardan kurtulur, gereksiz sistem dosyalarından ya da kaldırmış olduğunuz program dosyalarından arınır, bilgisayarınızın önbelleği temizlenir.

Yani bilgisayarınızı yavaşlatan, hatalara neden olan bütün faktörleri temizlenen tavsiyeli programlar arasındadır.

Windows Defender’ı aktif edin. Ya da alanında kendini kanıtlamış bir antivirüs programı indirip kurun. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güvenli modda açın. Bunun için bilgisayar başlatılırken F8 tuşuna basmalısınız.

Güvenli modda bilgisayarınızı antivirüs taramasından geçiriniz ve sistemi yeniden başlatınız. Bu işlemden sonra Windows Uptade’e bağlanarak işletim sisteminizin tüm güncellemelerini indiriniz.

Eğer hala bu sorundan kurtulamadıysanız, bilgisayarınızı hata almadan önceki en yakın bir tarihe geri döndürün. Bu işleme sistem geri yüklemesi denmektedir.

Kesin bir çözümdür ancak dikkat etmeniz gereken nokta, sistem geri yüklemesi işleminden sonra son zamanlarda üzerinde çalıştığınız dokümanlarınız da silinebilir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Hata Bir Kopya Giden Kutusuna Yerleştirildi ?

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.. WEBİSYO | Bilgi ve Teknoloji Portalı !

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*