Gmail Resimli İmza Ekleme

gmail-resimli-imza-eklemeWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi İnternet kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise Gmail resimli imza eklemek ile ilgili olacak.

Veya imzaya resim eklemek de diyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Gmail hem ülkemizde hem de diğer ülkelerde en yaygın kullanılan e-posta uygulamasıdır.

Oldukça basit, hızlı ve sağlam şekilde dünya üzerinde istediğimiz kişiye mail gönderip alabiliriz. Gmail hem bireysel hemde kurumsal olarak kullanılmaktadır.

Yani Gmail kullanmanız için illa şirket veya bireysel olmanız gerekmez. Kendinize bir Gmail hesabı açarak hemen mail gönderip almaya başlayabilirsiniz.

Eğer bireysel bir Gmail kullanıcısı iseniz daha doğrusu bir mail kullanıcısı iseniz düz şekilde maillerinizi gönderebilirsiniz.

Yani postanıza bir imza eklemek zorunda değilsiniz. Ancak kurumsal bir firma çalışanı veya kendi işinizin sahibi iseniz, mailinize bir imza eklemek oldukça faydalı olacaktır.

Çünkü göndereceğiniz maillerde resimli imza olması, hem sizi daha kurumsal gösterecek hem de yaptığınız işin reklamını yapmanızı sağlayacaktır.

Gmail İmzaya Logo, Resim Ekleme

Tüm mail uygulamalarında göndereceğiniz mailler için bir imza ekleyebilirsiniz. İsterseniz düz yazı şekkinde imza, isterseniz de göze daha hoş gelecek resimli imza kullanabilirsiniz.

Aslında Gmail de imza eklemek oldukça basit. Gmail hesabınıza giriş yapıp öncelikle hemen aşağıdaki gördüğünüz gibi sağ üstteki dişli çarka basın ve açılan seçeneklerde Ayarlar kısmına gidin.

gmail-imza-nasil-eklenir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra gelecek ekranı aşağıya doğru sürüklediğinizde aşağıda gördüğünüz imza ekleme kısmını göreceksiniz.

gmail-imza-ekleme

 

Eğer sizin için imza ekleyip eklememek veya imzanızın resimli olup olmaması önemli değil ise buraya kadar problem yok.

Yani yukarıda gösterdiğimiz adımlar için yazı şeklinde imzanızı yazıp ekleyebilirsiniz. Ancak eğer imzanıza resim eklemek istiyorsanız bunu da aynı yerden yapacağız.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Facebook Messenger Karanlık Mod (Dark Mode) Nasıl Aktif Edilir ?

Ancak öncesinde bir işlem yaparak tabi ki. Çünkü yukarıda imza ekleme alanında gördüğünüz gibi herhangi bir editör yok.

Yani imza resmini seçebilecek bir seçenek, menü bulunmuyor. Daha doğrusu şuan aktif görünmüyor.

Peki Gmail de resimli imza ekleyebilmek için yazı editörünü nasıl aktif edeceğiz ? gelin hep birlikte öğrenelim.

Öncelikle yeniden Gmail ana ekrana dönüş yapın. Ve aşağıda da gördüğünüz gibi sol üst köşedeki E-Posta Yaz butonuna basın.

gmail-imzaya-resim-ekleme

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki butona bastığınızda karşınıza aşağıdaki gibi yeni ileti yazma ekranı gelecek.

Burada yapmanız gereken yine aşağıda gördüğünüz gibi sağ alttaki 3 nokta simgesine basmak ve açılan seçeneklerden düz metin modunun tikini kaldırmaktır.

gmail-resim-editoru-cikmiyor

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki düz metin modu seçeneğini kaldırdıktan sonra yeniden ayarlar, imza ekleme kısmına baktığınızda, aşağıdaki gibi metin editörünün geldiğini göreceksiniz.

gmail-imzaya-resim-ekle

 

Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi artık resim ekleme editörü gelmiş olacak. Bundan sonra hesabınız için resimli bir imza tanımlayabilirsiniz. İşte hepsi bu kadar!

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

2 thoughts to “Gmail Resimli İmza Ekleme”

 1. Gmail resimli imza ekleme tamamda yanlız bildiğim kadarı ile imzaya link eklendiği zaman spam klasörüne gidiyor, daha önce çok başıma geldi, pratik çözümü varmı ?

  1. Merhaba, imzaya veya posta içeriğine link eklenmesi Gmail sunucuları tarafından ilgili postanın spam olabilme ihtimalini güçlendiriyor.

   Bu nedenle içeriğinde link bulunan postalar genellikle spam klasörüne düşüyor. Bu nedenle ne yazık ki bunun net, kesin bir çözüm yolu bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*