Google Analytics Kodu Nasıl Eklenir ?

google-analytics-kullanimiWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Webmaster arkadaşlarımız için yazıyoruz. Eğer web siteniz varsa ve sitenize kaç kişi girdiğini öğrenmek istiyorsanız bunun için size çok iyi bir seçenek önereceğim. Tabi ki Google Analyrics servisi. Aslında sitenizin hit ölçümünü yapabileceğiniz pek çok servis mevcut. Ancak Google Analytics’ i hepsinden ayıran çok önemli özellikleri ve ayrıntılı biçimde analiz seçenekleri mevcut. Yani kullanıcılarınızın ev adreslerinden tutun, sayfa tıklama eğilimlerine kadar her şeyi rapor edebilirsiniz. Peki Google Analytics nasıl kurulur ? Analytics nasıl kullanılır ? yani web sitemize Analytics kodunu nasıl ekleriz ? Gelin şimdi hep birlikte bu soruların cevabını öğrenelim..

Google Analytics Kodu Nasıl, Nereden Alınır ?

Analytics kodu almak oldukça kolay. Bunun için bir gmail hesabına sahip olmalısınız. Ve hesabınızla http://www.google.com/analytics/ adresinde oturum açmalısınız. Bu işlemden sonra giriş yapınca karşınıza bir kaç yönerge gelecek. Site adresinizi girmeniz gibi bir kaç şey istenecek. Bunları yaptıktan sonra analytics kodunuzu almak için; Analytics panelinizden Yönetici-Mülk-İzleme Bilgileri-İzleme Kodu kısmından kodunuzu görebilirsiniz.

Google Analytics Kodu Nereye, Nasıl Eklenir ?

Evet analytics kodunuzu bulup kopyaladıktan sonra, sitenizin ana index şablonu içerisine girin. Head tagını bulup analytics kodunuzu hemen head tagının üzerine ekleyin. Analytics kodunuzun çalışması için en fazla 1 gün süre gerektiğini unutmayın. İşte hepsi bu kadar. Bol ziyaretçiler..

“Eğer makaleyi beğendiyseniz bahşiş bırakabilirsiniz. Bunun için makale altındaki reklama 1 kez tıklamanız yeterli. Teşekkür Ederiz..”

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  This Account Has Been Suspended Hatası Ne Demek ?

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*