Google Arama Algoritmaları Nelerdir ?

google-algoritmalariWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Seo kategorimiz altında yayınlayacağız. Makale konumuz ise Google Algoritmaları hakkında olacak. Seo ile ilgili bir konu olan algoritmalar hakkında olan makalemizde google algoritması nedir ? daha sonra google algoritma çeşitleri nelerdir ? ve ne işe yararlar bu sorulara cevap vereceğiz.

Eğer web siteleri ile uğraşıyorsanız mutlaka seo ile de ilgilenmek ve seo konusunda da bilgi sahibi olmak zorundasınız. Çünkü eğer web sitesini yapıp bırakırsanız iş yarım kalmış olur. Seo web sitesi bitiminden sonra yapılacak ikinci işlemdir. Bu yüzden seo bilmek çok önemlidir. Ve seo yu google ın bizden istediği şekilde yapmak zorundayız.

Bunun için de google bizlere bazı algoritmalar sunmaktadır. Algoritmalar sitemizin google için en iyi şekilde nasıl yapılması gerektiğini belirtir. Gelin şimdi hep birlikte en önemli google algoritmalarını ve nasıl çalıştıklarını inceleyelim..

Google Hummingbird Algoritması Nedir ?

Hummingbird algoritması aşağıda vermiş olduğumuz maddelere göre sitenizi şekillendirmenizi istiyor.

1- Kullanıcı odaklı web siteleri oluşturun. Web sitenizdeki içeriklerin ilgi çekmesini, tamamı ile bilgi vermesini ve kullanıcının sitenize yorum yapmasını sağlayın.

2- Anahtar kelime odaklı olarak sitenizi SPAM durumuna getirmek yerine daha çok hiyerarşi ve birçok anahtar kelimeyi içeriğiniz ile uyumlu bir şekilde ayarlamaya çalışın.

3- Sosyal medya paylaşımlarını önemseyin ve bu paylaşımlar ile sitenize doğrudan, kaliteli ve organik hit sağlayın.

4- Sektörünüz içerisinde yer alan web sitelerinin sizden bahsetmesini sağlayın. Bunun en büyük yöntemlerinden birisi de günümüz Türkiye SEO anlayışında tanıtım yazısıdır.

5- Yazılarınızı resimler, renkli cümleler ve siteniz içerisinde ki diğer yazılara SPAM yapmayacak şekilde ilişkilendirerek ilgi çekici ve eğlenceli içerikler üretin.

Google Caffeine Algoritması Nedir ?

Caffeine algoritması aşağıda vermiş olduğumuz maddelere göre sitenizi şekillendirmenizi istiyor.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Seo Terimleri | Seo Sözlüğü

Web sitelerinin güncel olmasını ve site içeriğinde bulunan konulardaki yeniliklerin ve değişimlerin hızlı bir şekilde siteye eklenerek ziyaretçilerin en yeni bilgiye ulaşmalarını sağlanmasını.

Kaliteli bir web sitesinin tek bir backlink alması düşünülmediğinden sosyal ağlardan, forumlardan, bloglardan, resimlerden gibi bir çok yerden backlink alması gerekmektedir. Sitenize alacağınız backlink konusunda farklı platformlardan alacağınız backlinkler sitenize avantaj sağlayacaktır.

Bir içeriğin ziyaret sayısı ve paylaşılmasının sayısı o içeriğin popülerliğinin fazla olduğu anlamına gelecektir. Çok sayıda paylaşım almış olan bir içerik arama sonuçlarında da bunun etkisi olarak üst sıralarda çıkmaya başlayacaktır. (Paylaşım yapmak adına sosyal ağlarda spam olabilecek paylaşımlar yapmamalısınız. Bu durum aleyhinize sonuçlar ortaya çıkarabilir.) İçeriğinizin rahatlıkla paylaşılabilmesi için içeriğinize sosyal paylaşım butonları ekleyerek ziyaretçilerinin kolaylıkla içeriğinizi paylaşmasını sağlayabilirsiniz.

Süreklilik önemli bir konu olduğundan sitenize günde 10 tane içerik ekleyerek sonrasında 10 gün hiç bir içerik eklemek yerine günde 1 içerik ekleyip sürekliliğinizi koruyabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizin ne istediğine önem verin. Ziyaretçileriniz web sitenize geldiğinde onların istediği ve memnun kalacağı içerikleri onlara sunmaya çalışın. Google arama sonuçlarında size ziyaretçi gönderdiğinden O’nun gönderdiği ziyaretçileri memnun edebilirseniz Google’da sizi memnun etmek adına web sitenizi daha üst sırlara çıkaracaktır.

Google Panda Algoritması Nedir ?

Panda algoritması aşağıda vermiş olduğumuz maddelere göre sitenizi şekillendirmenizi istiyor.

1- Fazla anahtar kelime kullanmayın. Eklediğiniz makalede en fazla 5 adet etiket olmalı.

2- Makalenizi fazla uzatmayın. 300 kelime ile anlatabileceklenizi 3000 kelime ile anlatmayın.

3- Bot kullanmayın. Sizenize otomatik içerik ekleyen bot ları kullanmayın.

4- Kopya içerikten uzak durun.

5- Sitenizin mobil versiyonunu hizmete açın.

6- Sosyal medya da paylaşımda bulunun.

7- Site kategoriniz neyse onun üzerine makaleler ekleyin.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Seo Uyumlu Makale Nasıl Olmalı

Google Penguen Algoritması Nedir ?

Penguen algoritması aşağıda vermiş olduğumuz maddelere göre sitenizi şekillendirmenizi istiyor.

1- Spam yorumlar yazmayın. Başka sitelere, bloglara girip sadece link bırakmak amaçlı 1-2 kelimelik yorumlar yazmayın.

2- Aynı anahtar kelimeyi devamlı yazmayın.

3- Kopya içerikten kaçının.

4- Google yönergelerine uyarak sitenizi hazırlayın ( Yönergeleri Okumak İçin Tıklayınız )

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO |

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*