Google Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası

google-chrome-baglantiniz-gizli-degil-diyorWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi İnternet kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise en çok kullanılan web tarayıcılardan biri olan Google Chrome’un verdiği google chrome bağlantınız gizli değil uyarısı ile ilgili olacak.

Google Chrome en çok kullanılan web tarayıcılarından biri. En fazla kullanılmasının temel nedeni ise şüphesiz çok hızlı yükleme süresi. Bilgisayarımızda, akıllı telefonlarımızda ve web tarayıcıları destekleyen diğer platformlarda Chrome tarayıcısını kullanıyoruz.

Hızlı olmasının yanı sıra Google Chrome oldukça stabil çalışabilen de bir tarayıcı olma özelliğine sahip. Yani genelde hata, arıza çıkarmadan çalışan bir tarayıcı. Ancak tabi ki bazen Google Chrome tarayıcı hatası ile karşılaşmanız mümkün.

Ancak belirtmek gerekir ki genelde bu problemler milyar kullanıcıya hizmet veren Chrome taraflı değil, kullanıcı taraflı kaynaklanıyor. Bugün ki sorunumuz olan bağlantınız gizli değil uyarısı da yine kullanıcı kaynaklı bir problemdir. Arkadaşlar bağlantınız gizli değil hatası, Chrome ile herhangi bir web sitesini açmaya çalıştığınızda karşınıza çıkmış olabilir. Ve bilgisayarınızda hiç bir değişiklik yapmadığınızı düşündüğünüz bir zamanda da çıkmış olabilir.

Ancak evde bize ait bir eşyayı nereye koyduğumuzu bile hatırlamakta güçlük çekerken, bilgisayarın arka planda yaptığı güncellemelerden, bilgisayarımızda bizim dışımızda birinin bir değişiklik yapmış olabileceğinden, bilgisayarımızın bulunduğu ağda bir değişiklik olmuş olabileceğinden ve buna benzer sebeplerden kesin olarak emin olabilmemizi pek mümkün görmüyorum. Bu yüzden chrome bağlantınız gizli değil hatasının kullanıcı taraflı bir hata olduğunu belirtmekte fayda var.

Ve her hata ve uyarıda olduğu gibi bu hatanın da birden çok çözüm yolu mevcuttur. Ancak bu makale de sizlere pek bilinmeyen bir çözüm daha sunacağız. Bu çözüm yolunu sunmamızın nedeni ise, bağlantınız gizli değil hatasının internet üzerinde bulunan diğer çözümlerinin işe yaramadığı durumlarda kullanabilecek ek bir çözüm yolu olmasıdır. Ön bilgilendirme kısmımıza da geçtiğimize göre gelin şimdi hep birlikte chrome bağlantınız gizli değil hatasının çözümünü öğrenelim.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

Bağlantınız Gizli Değil Çözümü

Arkadaşlar az önce de belirtildiği gibi bağlantınız gizli değil hatasının internet üzerinde de  sık bilinen 2 nedeni vardır. Bunlardan biri eğer bilgisayarınızda vpn, proxy uygulamaları var ise bu sebepten bu hatayı olmanız olasıdır. Daha sonra sık bilinen çözümlerden bir ise bilgisayarınızın tarih ve saati yanlış ise yine bağlantınız gizli değil uyarısını her tarayıcı da almanız mümkündür.

Peki sizde bu ikisi de düzgün ise yani bilgisayarınızda vpn veya proxy uygulaması kullanmıyorsunuz ve tarih/saat ayarlarınız da doğru. İşte o zaman şimdi sizlere anlatacağımız 3. çözüm yolunu deneyebilirsiniz.

Çözüme geçmeden önce söylemeliyiz ki başlıkta da belirtildiği gibi bu 3. çözüm yolu sadece Google Chrome tarayıcı için geçerlidir. Öncelikle herhangi bir web sayfasını açmaya çalıştığınızda aşağıda görüldüğü gibi chrome bağlantınız gizli değil hatası alıyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bu hatadan kurtulmamızı sağlayacak programı indirelim.

Superfish Uninstall Tool İndir

baglantiniz-gizli-degil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Superfish Uninstall aracını indirdikten sonra çift tıklayarak başlatın. Programı başlattığınızda karşınıza aşağıda görmüş olduğunuz ekran gelecektir.

superfish-uninstall-kullanimi

 

 

 

 

 

 

Hemen analiz et ve kaldır butonuna basarak işlemi başlatın. Burada önemli olan bir nokta bu işlemi yaparken tüm tarayıcıların kapalı olması gerekiyor. Zaten eğer tarayıcılar açık halde işlemi başlatırsanız aşağıda gördüğünüz uyarı ekranını alacaksınız.

superfish-uninstall-indir

 

 

 

 

 

İşlemi başlattığınızda Superfish Uninstall aracı çalışmaya başlayacak ve sisteminizde bağlantı gizli değil hatasına sebebiyet veren virüsü temizlemeye çalışacaktır.

chrome-baglantiniz-gizli-degil

 

İşlem bittiğinde program bir virüs tespit ederse sizden bunu temizleyerek yeniden başlatma yapmanızı isteyecektir. İlgili butona ile temizleme işlemi yapıp bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda problemin Google Chrome tarayıcısı için düzelmiş olması gerekiyor.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Uyap Siyah Zemin Sorunu

Burada önemli nokta program en son aşamada eğer virüs tespit edip sizden yeniden başlatma vb gibi işlemler ister ise sonuç etkili olacaktır. Eğer program bittiğinde sistemde bir şey bulamadığını ve yapmanız gereken bir şey olmadığını belirtiyorsa, bağlantınız gizli değil uyarısını başka şekilde çözmeniz gerecektir.

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*