Google Chrome Bellek Kullanımını Azaltma

chrome-bellek-kullanimini-azaltmaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi İnternet kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise Google Chrome ram kullanımı azaltma ile ilgili olacak. Teknolojinin hızlı gelişmesi ile birlikte teknolojik cihaz kullananların sayısı da her geçen gün çoğalıyor.

Çünkü bir ürün ne kadar fazlalaşır ve türevi de çok olursa fiyatı da o kadar düşmeye başlıyor. Bu yüzden teknolojik cihazların telefon yada bilgisayarların fiyatları da iyiden iyiye düştü. Artık pek çoğumuz bilgisayar kullanıyoruz ve internette arama yapıyoruz. İşte bugün ki konumuzda internette arama yapmak ile ilgili.

İnternette arama yaparken internet tarayıcılarını kullanırız. Pek çok tarayıcı programı mevcuttur. Ancak biz en çok Google Chrome, Mozilla Firefox ve İnternet Explorer kullandığımız için genelde sadece bu 3 tarayıcıyı biliriz. Tarayıcılar ile internet sayfalarını görüntüler ve istediğimiz içeriğe ulaşırız. Ancak bu güzel özelliğinin yanında bazı tarayıcılar aşırı bellek kullanımı yapıyor ve ağır çalışıyor yada çökmelere neden oluyor.

Tüm İnternet Tarayıcılarının Ram Kullanımını Azaltma

Tarayıcının fazla ram tüketmesi sorunu bazen bilgisayarımıza bulaşan bir virüs nedeniyle oluşurken, bazen de bilgisayar özelliklerimizden ötürü kaynaklanıyor olabilir. Bu makale de 2. nedenden ötürü fazla ram kullanımı sorunu anlatılacaktır. Yani tarayıcının bilgisayar belleğini zorlaması ve bu nedenle ağır çalışıp bazen de çökmesi durumu.

Peki tarayıcıların ne kadar ram tükettiğine nereden bakarım derseniz ? Görev yöneticisine girip buradan İşlemler sekmesine gelip buradan da Bellek kısmına bakarak kullandığınız tarayıcının ne kadar ram yediğine bakabilirsiniz. Eğer tarayıcınızın değerleri burada yüksek görünüyor ise düşürmenin bir yolu var.

Peki hangi değerler yüksek derseniz tabi ki açtığınız sekme sayısı ve sekmede ne işlem yaptığınıza bağlı olarak değişecektir ancak yinede 100.000k ya yakın ve bunun üzerindeki değerler aşırı bellek kullanımına giriyor diyebiliriz. Arkadaşlar bu durumu düzeltmek için kullanmanız gereken çok küçük ve basit kullanımlı bir program mevcut. Programın adı All Browsers Memory Zip. Yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle hemen aşağıdaki bağlantıdan ilgili programı indirin.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Facebook' da Spam Devri, Aman Dikkat !

All Browsers Memory Zip İndir

Programı indirdikten sonra klasöre çıkartın ve uygulamayı yükleyin. Kurulum sonrası uygulama otomatik olarak başlayacak ve tüm kullandığınız tarayıcılarda etkin olarak çalışmaya başlayacaktır. Program masaüstünüze bir de kısayol oluşturacak. Bilgisayarınızı her yeniden başlatmanız da tarayıcınızı açmadan önce bu kısayol ile programı başlatmalısınız. Kullanım ve kurulum ile ilgili daha fazla bilgiyi makale videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Önemli Not; Bu uygulama sadece Chrome için değil her tarayıcı için geçerlidir & uyumludur.

Bu Makaleyi İzle.

<

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*