Google Chrome ve Mozilla Firefox İçin En İyi Tarayıcı Eklentileri

google-chrome-ve-mozilla-firefox-icin-en-iyi-tarayici-eklentileriWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi İnternet kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise en iyi tarayıcı eklentileri ile ilgili olacak.

Günümüz teknoloji devri ve artık her ihtiyacımızı sağolsun teknoloji karşılar hale geldi. Tabi ki teknolojinin en büyük nimeti hiç şüphesiz internet.

Gün içerisinde ister iş olarak çalışıyor olalım ister sadece geziniyor olalım büyük bir vakti internet üzerinde harcıyoruz. Kayıt olduğumuz sitelere giriyor veya işle ilgili çalışmalar yapıyoruz.

İnterneti rahatça kullanmamıza büyük katkı sağlayan bir takım uygulamalar mevcut. Bu uygulamalara sizlerin de bildiği gibi web browserlar yani web tarayıcılar deniliyor. Aslında pek çok web tarayıcı mevcut.

Ancak gerek kullanım kolaylığı gerekse hızından dolayı bazı tarayıcılar daha ön plana çıkıyor. Hatta baya bir ön plana çıkıyor. İnternete bağlanabilen cihazlarda en fazla 2 web tarayıcı kullanılıyor.

Bu ikisini size tahmin edin desem sanırım çok zorlanmazsınız. Evet tahmin ettiğiniz gibi en fazla kullanılan tarayıcılar Google Chrome ve Mozilla Firefox. Diğer tarayıcıların kullanım oranları bu iki tarayıcının ucundan bile geçemiyor.

Bu nedenle bugün ki tarayıcı eklentileri makalemizde yalnızca bu iki tarayıcı için eklentiler sunacağız. Gerçi Google Chrome ve Firefox arasındaki kullanım oranında da bir uçurum var ancak yine de Firefox’un kullanım oranı azımsanamayacak düzeyde.

Normal olarak bir tarayıcıyı kullanmak için ek bir uygulamaya gerek duymazsınız. Ancak tarayıcılar için zamanla pek çok yan uygulama yani daha bilinen adı ile tarayıcı eklentisi çıkarılmıştır.

Hatta aralarında öyle mükemmel, işe yarayan eklentiler mevcut ki kurmamak elde değil. Şimdi gelin sizler için derlediğimiz Chrome ve Firefox için en iyi eklentiler nelerdir göz atalım.

En İyi Google Chrome Eklentileri

Checker Plus For Gmail ( Eklentiyi Kur )

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Resim Dosyalarını Pdf' e Dönüştürme ve Birleştirme

checker-plus-for-gmail

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Checker plus for gmail eklentisi ile maillerinizi kontrol etmek veya mail göndermek için sürekli Gmail’ de oturum açmak zorunda kalmazsınız. Tarayıcıya kuracağınız eklenti sayesinde maillerinizi bildirim olarak anında görebilir, ve yanıtlayabilirsiniz.

Pushbullet ( Eklentiyi Kur )

pushbullet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pushbullet eklentisini tarayıcınıza kurduğunuzda artık telefonunuz ile iletişime geçebilirsiniz. Bilgisayardaki tarayıcıdan telefonunuza resim ve dosya gönderebilir veya tam tersi telefonunuzdan bilgisayarınıza oldukça basit şekilde dosya gönderebilirsiniz. Bunun dışında telefonunuza gelen bildirimler bilgisayarınızdaki Chrome tarayıcısında da görünecektir. Bir nevi telefon ve bilgisayarı senkronize etme eklentisi diyebiliriz.

Noisli ( Eklentiyi Kur )

noisli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noisli eklentisini tarayıcıya kurarak bulunduğunuz ortamın sesini değiştirebilirsiniz. Yani eklenti içerisindeki yukarıda da gördüğünüz ikonlara bastığınızda hangi ikona bastıysanız o havanın sesini duyacaksınız. Örneğin eğer yaprak ikonuna basarsanız bir esinti sesi, bulut ikonuna basarsanız da ortamınızı yağmur sesleri saracaktır.

Web Boost – Wait Less, Browse Faster ( Eklentiyi Kur )

web-boosts

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Web Boost eklentisi ile zaten hızlı olan Chrome’un daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Eklenti girdiğiniz sitelerde gereksiz kodları yüklemeyerek veya daha geç yükleyerek sitelerin daha hızlı gelmesini sağlıyor. Artık kurup denedikten sonra karar sizin.

GIFit! ( Eklentiyi Kur )

GIFit!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GIFit! eklentisi sayesinde Chrome’ da açtığınız bir videonun istediğiniz bir aralığını istediğiniz kalitede keserek bir gif resmi olarak kaydedebilirsiniz. Sanırım yeterince anlaşılır oldu 🙂

Hover Zoom ( Eklentiyi Kur )

Hover-Zoom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hover Zoom eklentisi ile Google Görseller kısmındaki bir resmin büyük halini görmek için mouse ile üzerinde durmanız yeterlidir. Yani resmi büyütmek için üzerine tıklamanız gerekmez.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Port Neden Açılır ? Port Açmak Neye Yarar ?

LightShot ( Eklentiyi Kur )

LightShot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LightShot eklentisi sayesinde tarayıcı üzerinde ekran görüntüsü almak istediğiniz yeri kolayca kaydedebilirsiniz. Yani tarayıcı bazında çalışan bir ekran görüntüsü kaydetme eklentisi diyebiliriz.

AddThis – Share & Bookmark ( Eklentiyi Kur )

AddThis-Share-Bookmark

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis – Share & Bookmark eklentisini tarayıcınıza kurarak bulunduğunuz sayfadaki içeriği istediğiniz sosyal paylaşım sitesinde yalnızca tek tuşla paylaşabilirsiniz. Çok paylaşım yapan biri iseniz işinize yarayacağını düşünüyoruz.

Google Translate ( Eklentiyi Kur )

Google-Translate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google Translate eklentisini Chrome tarayıcısına eklerseniz artık bir çeviri yapmak için Google Translate sitesini açmanıza gerek kalmaz. Çevirmek istediğiniz kelimeyi veya cümleyi seçtiğinizde Google Translate eklentisinin otomatik çevirdiğini göreceksiniz.

View Background Image ( Eklentiyi Kur )

View-Background-Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

View Background Image eklentisi ile istediğiniz web sayfasının arka plan resmini kolayca indirebilirsiniz.

En İyi Mozilla Firefox Eklentileri

VideoDownloadHelper ( Eklentiyi Kur )

VideoDownloadHelper

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VideoDownloadHelper eklentisini Firefox tarayıcısına ekleyerek girdiğiniz sitelerdeki videoları oldukça kolay şekilde indirebilirsiniz.

ImTranslator ( Eklentiyi Kur )

ImTranslator

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ImTranslator eklentisi de Firefox için yapılmış bir translate aracıdır. İstediğiniz bir web sitesini veya belirli bir kelimeyi ImTranslator eklentisi ile istediğiniz bir dile tercüme edebilirsiniz.

Forecastfox ( Eklentiyi Kur )

Forecastfox

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Forecastfox eklentisi ile Firefox tarayıcısı üzerinden oldukça basit şekilde 1 haftalık hava durumunu görüntüleyebilirsiniz.

NightVision ( Eklentiyi Kur )

NightVision

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Google Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası

NightVision eklentisi ile Firefox tarayıcısını gece moduna alabilirsiniz. Böylece akşamları internette gezinirken gözleriniz daha az zarar görür.

Speed Dial ( Eklentiyi Kur )

Speed-Dial

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Speed Dial eklentisi ile Firefox’ da en çok ziyaret ettiğiniz siteleri hızlı erişim ekranına ekleyebilir ve daha sonra ki seferde ilgili sitelere daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Password Exporter ( Eklentiyi Kur )

PasswordExporter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PasswordExporter eklentisi ile Firefox’ da kaydettiğiniz site giriş şifrelerinizi kolayca dışa aktarabilir ve ihtiyacınız olduğunda yeniden içeri aktarabilirsiniz.

1Password ( Eklentiyi Kur )

1Password

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarayıcıda kayıtlı şifrelerinizi saklayan ve istediğiniz siteye daha önceden kaydettiği kullanıcı adınız ve şifreniz ile tek tık ile hızlıca girmenizi sağlayan bir parola kaydetme eklentisi.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*