Google Drive “Dosya Senkronize Edilemiyor” Çözümü

Arkadaşlar Webisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Bilgisayar kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise Google Drive senkronize hatası ile ilgili olacak. Veri saklamak veya taşımak yada koruma altına almak önemli ve zahmetli bir iş. Geçmişten günümüze doğru gelecek olursak önce veriler Cd yada disklerde taşınıp saklanmaya çalışıldı. Daha sonra usb bellekler yada daha büyük boyuttaki harici disklere geçtik.

Ancak tabi ki gelişen teknoloji ve artan dosya boyutu ve ihtiyaçları bunlarda yeteri kadar karşılamadığı için hayatımıza bulut teknolojisi denilen yani
verileri internet üzerinde saklama yöntemi girdi. Bulut depolama olarak önemli bir kaç seçenek söylemek mümkün ancak tabi ki bunların en bilinenlerinden ve en çok kullanılanlarından biri kesinlikle Google Drive.

Bulut depolama sistemlerinden biri olan Google Drive ile dosyalarınızı, belgelerinizi, fotoğraflarınızı yani kısaca digital verilerinizin hepsini devamlı yanınızda taşıyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Google hesabınız ile Drive’ da oturum açıp hemen kullanmaya başlamak. Üstelik Google Drive’ ın masaüstü veriyonu yani bilgisayarınıza indirip kullanma versiyonu da mevcut. Yani sürekli internet üzerinden Drive’ a girmek zorunda kalmıyorsunuz.

Google Drive Senkronizasyon Yapmıyor

Ancak her sistem de olduğu gibi yani usb belleklerimizin bozulması, cd lerin okumaması gibi bulut sistemi de bazen hata verebiliyor. Bugün çözümünü yazdığımız konu ise Google Drive yükleme hatası ile ilgili. Daha doğrusu senkronizasyon hatası da diyebiliriz. Yani siz bilgisayarınızda Google Drive klasörünüze bir dosya attığınızda aşağıda görüldüğü şekilde bir uyarı alıyorsanız daha doğrusu bir uyarı vermez göndermeye çalıştığınız klasör yada dosya üzerinde kırmızı x işareti çıkar. Buda işlemin başarısız olduğunu gösterir. Ve yine aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Google Drive simgesine tıkladığınızda senkronize edilmeyen dosyalar var yada bazı dosyalar senkronize edilemedi gibi seçenekler görürseniz bunun çok zor değil.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Ms Office Görsel Eğitim Seti Tek Link İndir

 

 

 

 

 

 

Öncelikle belirtmeliyim ki en başta yapmanız gereken şey internet bağlantınızı kontrol etmeniz. Yani internetiniz yoksa zaten Drive’ a bağlanamazsınız. Eğer internetiniz varsa görev çubuğu kısmından Drive simgesine tıklayın ve aşağıdaki gibi açılan kısımdan Google Drive dan çık seçeneği ile çıkın ve Başlat – Tüm Programlar kısmından Drive’ ı yeniden başlatın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Eğer sorun bu şekilde de çözülmez ise yine görev çubuğundan Drive simgesine tıklayın aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Senkronize Edilmeyen Dosyayı Görüntüle kısmına tıklayın ve gelen ekranda Tümünü Yeniden Dene kısmına tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Hepsi bu kadar.

Bu Makaleyi Video Olarak İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

One thought to “Google Drive “Dosya Senkronize Edilemiyor” Çözümü”

  1. bir dosyayı değiştiriyorum ama Google’ın senkronizasyon programı mışıl mışıl uyuyor, farkında bile varamıyor bir değişiklik olduğunu. Asıl yapması gereken işi yapamıyor program…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*