Google Formlar Nasıl Kullanılır ?

google-forms-anket-yapmaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi İnternet kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise Google Formlar nasıl kullanılır ile ilgili olacak. Son zamanlarda gittikçe ün kazanmaya başlayan Google’ ın bu hizmetini artık detaylıca anlatma vakti geldi.

Belki bir arkadaşınız size bir bağlantı verdi ve anketi doldurmanızı istedi belki de herhangi bir yerde bir anket bağlantısı gördünüz tıkladınız ve sizi Google Formlar ile oluşturulmuş ankete yönlendirdi.

Ve siz bu anket görünümünü sevdiniz ve bu anketin nasıl oluşturulduğunu merak ettiniz yada sizde bu şekilde bir online anket yapmak istiyorsunuz. O halde okumaya devam edin. Arkadaşlar aşağıda da örnek görüntüsünü gördüğünüz bu anketler Google Formlar ile yapılıyor.

 

google-anket-kullanimi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google Formlar ile Anket Oluşturmak

Google Formlar özelliği ile oldukça basit bir şekilde anket oluşturabilir ve bu anket bağlantısını istediğiniz yerde paylaşarak insanların oluşturduğunuz ankete katılmalarını sağlayabilirsiniz. Google Forms’un kullanışı oldukça basit. Tabi ki Google’ın bu özelliğini yani Google anket özelliğini kullanabilmek için bir Google hesabınızın olması gerekiyor.

Daha sonra www.google.com/forms bu bağlantıdan Google Formlara gidin. Google hesabınız ile oturum açın ve anket oluşturmaya başlayın. Google Formlara girdiğinizde karşınıza zaten direk anket oluşturma ekranı gelecek.

google-formlar-kullanimi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda gördüğünüz ekranda artık anketinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Anketinizi istediğiniz kurallara göre yapabilir ve ön izleyebilirsiniz. Arkadaşlar Google Formlar da pek çok özellik ve detay mevcut. Tüm bu detayları buradan yazarak anlatamadık. Ve sizler için çok daha detaylı anlatımı ve kullanımını gösterdiğimiz bir eğitim videosu hazırladık. Hemen aşağıdaki videoyu izleyerek Google Formlar ile anket oluşturma konusunu tamamen öğrenebilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Ekonomi Bakanlığı E-İmza Java Sorunu Çözümü

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*